Game Developers Session 2023

Game Developers Session 2023

Již proběhlo
Již proběhlo
Game Developers Session 2023
Datum
8. prosince 2023 - 9. prosince 2023
Místo
Praha
Událost
Konference

5. května 1640/65, Nusle 140 00 Prague 4

Game Developers Session 2023

Popis události

Game Developers Session 2023 znají profíci z oblasti herního developmentu jako odbornou konferenci, která se v Praze uskutečnila už ve dvaceti ročnících. Ten letošní, který proběhne 8. a 9. prosince, má poprvé přesah v propojování odborníků se všemi, kteří mají k rozvoji videoher a blízkých témat co říct, nebo se chtějí něco naučit.

„Do Prahy dorazí novozélandský světoznámý tvůrce Dean Hall, kterého čeští hráči mohou znát jako autora hry DayZ, a ta letos v prosinci oslaví desetileté výročí existence. Dále se návštěvníci mohou těšit na vystoupení amerického tvůrce a producenta Briana Farga, zakladatele legendárního studia Interplay Entertainment, které stojí za několika desítkami vydaných herních titulů. Nejznámějšími jsou třeba herní série The Bard’s Tale, Wasteland a Fallout. Pod hlavičkou svého nového studia inXile Entertainment pak letos oznámil přípravu nového ambiciózního titulu Clockwork Revolution,” doplňuje Barák.

Z lokálních tvůrců pak na konferenci vystoupí přední osobnosti českého herního průmyslu v čele s Jakubem Dvorským z Amanita Design, značky spojené s tituly jako Samorost nebo Machinarium. Dorazí také Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance nebo Marek Rosa, šéf Keen Software House, jehož hra Space Engineers s více než pěti miliony prodanými kusy letos také oslaví deset let od svého prvního uvedení na trh. Další přední osobnosti světové i české herní scény budou organizátoři postupně odhalovat.

„Studenti středních a vysokých škol se mohou těšit na množství zajímavých přednášek a workshopů vedených hvězdami herního vývoje. Dozví se o trendech v nejnovějších technologiích a o novinkách v herním průmyslu. Budou diskutovat se skutečně úspěšnými a inspirativními tvůrci her či indie vývojáři, z nichž mnozí byli sami před několika lety studenty hledajícími vlastní cestu,” komentuje novinku Pavel Renčín, marketingový ředitel mediálního domu Active Radio, který akci spolupořádá.

Konference má být jak pro ty, kdo už mají v oboru herního vývoje zkušenosti, tak pro studenty, vyučující nebo školy, které se chtějí s odvětvím seznámit, navázat kontakty nebo získat přehled o možnostech kariéry v tomto sektoru. Cílem je kromě sdílení zkušeností a novinek i přiblížení herního vývoje veřejnosti a odstranění tabu, které kolem něj často nejen na školách panují. Akce se má stát platformou, na které se bude setkávat svět profesionálů spolu se světem budoucích talentů, chce představovat herní průmysl jako atraktivní odvětví pro volbu studia i profesního zaměření. A zároveň dál hlouběji etablovat Prahu jako místo působení herních vývojářů světové kvality.

Kromě nejúspěšnějších českých i zahraničních vývojářských studií a světových hvězd z oblasti herního vývoje se konference zúčastní i zástupci vedení Prahy, MPO (CzechInvest) nebo ministerstva kultury a cestovního ruchu.

Akci pořádají společně mediální dům Active Radio a společnost Eventia, a to s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Kreativní Prahy i dalších tuzemských ministerstev a organizací státní správy. Partnerem je Kongresové centrum Praha.

Další informace na webu akce, včetně možnosti zakoupení vstupenek.

Organizátor

GDACZ

Kontakt

pavel@gdsession.com
Tel.: +420 773 591 047
Kontakt. osoba: Pavel Barák

Další události

GameDev Area
Již proběhlo

GameDev Area Meetup #60 – Ako vyrobit AI Framework vhodný pre použitie v FPS v UE5

Pravidelná setkání herních vývojářů, post mortemy, sdílení zkušeností, pokec a novinky. Neformálně a v přátelské atmosféře.Slavomír Krbyla, AI Programmer – Romero GamesBIO: Slavo tento rok oslávil 10 rokov v hernom priemysle. Pracoval...

Web události
21. května 2024
Brno
Meetup
Web události
Gamedev meetup
Již proběhlo

Kreatívne trendy v hernom marketingu pre rok 2024 (Gamedev meetup #90)

Kreatívne trendy v hernom marketingu pre rok 2024Kreatívy sú jednou z najdôležitejších zložiek marketingu v hrách. Na prednáške Mateja Lančariča sa dozviete ako robiť prieskum konkurencie, testovať rôzne prístupy ku kreatíve a...

Web události
21. května 2024
Bratislava
Meetup
Web události
Jak vstoupit a uspět ve filmovém a herním průmyslu na počátku éry AI?
Již proběhlo

Jak vstoupit a uspět ve filmovém a herním průmyslu na počátku éry AI?

Audiovizuální obory animace, vývoj her a VFX nabízejí zajímavé a perspektivní kariérní uplatnění. Platí to i v nastupující éře AI? Co by měli zájemci o tyto obory vědět při rozhodování o své...

Web události
22. května 2024
Praha
Panelová diskuze
Web události
Game Beer - se studiem Grip Studios
Již proběhlo

Game Beer – se studiem Grip Studios

Zveme Vás na další akci Game Beeru. Neformální akce pro českou komunitu videoherních vývojářů. Naším hlavním cílem je vybudovat a udržet přátelskou a vstřícnou game dev komunitu, která uvítá zkušené veterány i...

Web události
23. května 2024
Praha
Meetup
Web události