Game Developers Session 2023

Game Developers Session 2023

Proběhne za 6 dní
Proběhne za 6 dní
Game Developers Session 2023
Datum
8. prosince 2023 - 9. prosince 2023
Místo
Praha
Událost
Konference

5. května 1640/65, Nusle 140 00 Prague 4

Game Developers Session 2023

Popis události

Game Developers Session 2023 znají profíci z oblasti herního developmentu jako odbornou konferenci, která se v Praze uskutečnila už ve dvaceti ročnících. Ten letošní, který proběhne 8. a 9. prosince, má poprvé přesah v propojování odborníků se všemi, kteří mají k rozvoji videoher a blízkých témat co říct, nebo se chtějí něco naučit.

„Do Prahy dorazí novozélandský světoznámý tvůrce Dean Hall, kterého čeští hráči mohou znát jako autora hry DayZ, a ta letos v prosinci oslaví desetileté výročí existence. Dále se návštěvníci mohou těšit na vystoupení amerického tvůrce a producenta Briana Farga, zakladatele legendárního studia Interplay Entertainment, které stojí za několika desítkami vydaných herních titulů. Nejznámějšími jsou třeba herní série The Bard’s Tale, Wasteland a Fallout. Pod hlavičkou svého nového studia inXile Entertainment pak letos oznámil přípravu nového ambiciózního titulu Clockwork Revolution,” doplňuje Barák.

Z lokálních tvůrců pak na konferenci vystoupí přední osobnosti českého herního průmyslu v čele s Jakubem Dvorským z Amanita Design, značky spojené s tituly jako Samorost nebo Machinarium. Dorazí také Martin Klíma, zakladatel a výkonný producent studia Warhorse s titulem Kingdom Come: Deliverance nebo Marek Rosa, šéf Keen Software House, jehož hra Space Engineers s více než pěti miliony prodanými kusy letos také oslaví deset let od svého prvního uvedení na trh. Další přední osobnosti světové i české herní scény budou organizátoři postupně odhalovat.

„Studenti středních a vysokých škol se mohou těšit na množství zajímavých přednášek a workshopů vedených hvězdami herního vývoje. Dozví se o trendech v nejnovějších technologiích a o novinkách v herním průmyslu. Budou diskutovat se skutečně úspěšnými a inspirativními tvůrci her či indie vývojáři, z nichž mnozí byli sami před několika lety studenty hledajícími vlastní cestu,” komentuje novinku Pavel Renčín, marketingový ředitel mediálního domu Active Radio, který akci spolupořádá.

Konference má být jak pro ty, kdo už mají v oboru herního vývoje zkušenosti, tak pro studenty, vyučující nebo školy, které se chtějí s odvětvím seznámit, navázat kontakty nebo získat přehled o možnostech kariéry v tomto sektoru. Cílem je kromě sdílení zkušeností a novinek i přiblížení herního vývoje veřejnosti a odstranění tabu, které kolem něj často nejen na školách panují. Akce se má stát platformou, na které se bude setkávat svět profesionálů spolu se světem budoucích talentů, chce představovat herní průmysl jako atraktivní odvětví pro volbu studia i profesního zaměření. A zároveň dál hlouběji etablovat Prahu jako místo působení herních vývojářů světové kvality.

Kromě nejúspěšnějších českých i zahraničních vývojářských studií a světových hvězd z oblasti herního vývoje se konference zúčastní i zástupci vedení Prahy, MPO (CzechInvest) nebo ministerstva kultury a cestovního ruchu.

Akci pořádají společně mediální dům Active Radio a společnost Eventia, a to s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Kreativní Prahy i dalších tuzemských ministerstev a organizací státní správy. Partnerem je Kongresové centrum Praha.

Další informace na webu akce, včetně možnosti zakoupení vstupenek.

Organizátor

GDACZ

Kontakt

pavel@gdsession.com
Tel.: +420 773 591 047
Kontakt. osoba: Pavel Barák

Další události

Videoherní blok – Galerie Hraničář
Již proběhlo

Videoherní blok – Galerie Hraničář

Videoherního blok je součástí festivalu od roku 2019. Skládá se z přednášek, diskusí a výstav, skrze něž se snaží rozšiřovat volnější uvažování nad herní koncepcí a posouvat obzory v sociálně kulturním i...

Web události
25. listopadu 2023
Přednášky a semináře
Web události
18. ročník Festivalu Animánie
Již proběhlo

18. ročník Festivalu Animánie

Festival Animánie oslaví v listopadu plnoletost! Již poosmnácté vás budeme bavit v prostorách Moving Station v Plzni, kde uspořádáme mezinárodní přehlídku audiovizuální tvorby dětí a mládeže do 26 let, a to ve...

Web události
16. listopadu 2023
Plzeň
Festival
Web události
Bonfire Zlín
Proběhne za 2 dní

Bonfire@Zlin #1 – The Pioneers

Herní meetup Bonfire vás zve na svou pilotní Zlínskou edici!Co na vás čeká? Na pořadu jsou tři řečníciPavel Novák (polyperfect) s tématem “Vývoj vizuálního stylu indie hry”Marek Zeman (Terrible Posture Games) s...

4. prosince 2023
Zlín
Summoning Game Design
Již proběhlo

Summoning Game Design – Game Feature Arena

Blížící se druhý ročník Summoning Game Design, který proběhne 14. listopadu 2023 v rámci Czech and Slovak Games Week. Akce se bude konat v Kině Kavalírka. Začátek programu je naplánován na 19:00...

Web události
14. listopadu 2023
Praha
Veřejná akce
Web události