Tribe Nation, realtime roguelike strategie z období galských válek, představuje v traileru uživatelské rozhraní a nové mechaniky!

Miroslav Žák – 27/03/2024

Nezávislé vývojářské studio Random Worlds oznamuje vydání nového traileru se záběry ze hry, umožňující nahlédnout do nejnověji přidaných mechanik v chystané realtime roguelike strategii z období galských válek jménem Tribe Nation.

Tato realtime strategie staví hráče před výzvu v podobě vzdoru římské přesile. Vzhledem k roguelike prvkům, může ztráta každé jednotky velmi zabolet, či dokonce vyústit v naprosté vyhlazení celého kmene. Hráči proto musí stůj co stůj přelstít protivníky ve svižných, pět až deset minut trvajících, dynamických bitvách odehrávajících se na náhodně generovaných mapách působících jakoby vyřezaných ze dřeva.

Tribe Nation vyjde v plné verzi na přelomu let 2024/2025 na Steamu.

Podívejte se na Trailer Tribe Nation představující správu kmene, výrobu a uživatelské rozhraní:

 
Ve hře Tribe Nation jsou hráči vrženi doprostřed zoufalého boje proti postupujícím silám Říma. Jako náčelník kmene musíte využít každý ždibec mazanosti a vynalézavosti k přechytračení římských legií a zajištění přežití svého lidu. Osud vaší vlasti visí na vlásku a pouze díky strategickému umu můžete doufat, že této šlamastyky vyjdete jako vítěz.

Tribe Nation

Klíčové události ukázané v novém traileru Tribe Nation:

  • Správa kmene: Chopte se role náčelníka bránícího svou domovinu před neúprosným římským náporem. Naučte se druidským, válečným a kmenovým moudrostem, rozvíjejte svůj klan technologicky a zvyšujte bojové schopnosti své armády. Promyšleně spravujte zdroje, vyrábějte vybavení a také vylepšujte, vyzbrojte a povyšujte své mužstvo.
  • Uživatelské rozhraní: Zažijte přehledné bitvy odehrávající se na jedné obrazovce, stejně jako plynulou správu kmene, díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní poskytujícímu snadný přístup ke klíčovým funkcím a informacím.
  • Správa zdrojů: Získávejte vybavení, znalosti a základní zdroje (jídlo, železo, koně, lidské zdroje atd.) během rabování i dobrodružství. To vše následně využijte při  výrobě jednotek, zbraní, brnění či válečných strojů. Pořizujte základní zásoby u obchodníků, naverbujte více mužů do svých jednotek; případně prodávejte přebytečné předměty.
  • Střety na hexovém bojišti: Zapojte se do svižných bitev odehrávajících se v reálném čase na šestiúhelníkovém bojišti vzhledově připomínajícím dřevěnou deskovou hru. Vytipujte strategicky důležitá místa na mapě, používejte taktické manévry, stejně jako všechny dostupné zdroje, abyste nepřátelům zatnuli

Tribe NationDíky kombinaci realtime strategie a roguelike prvků má tato hra ambice poskytnout hráčům strategický zážitek, ať už mají pár minut nebo pár hodin volného času.

Připravte se vést svůj kmen do nerovné bitvy a navzdory všem předpokladům úspěšně vzdorovat síle Římské říše.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články