Článek

Subpac + Beatsaber = Hra, co se vám dostane pod kůži

Od Nintendovského prvního force feedback zařízení Rumble Pac už uplynula řádka let a dnes jsou na trhu nové inovativní možnosti, jak pocítit herní atmosféru na vlastní kůži. 

Společnost SubPac společně s československým studiem Beat Games, které vytvořilo celosvětově oblíbenou VR hru Beat Saber, spojilo síly a uvádí na trh speciální edici zvukově haptického batohu pod názvem Feel The Beat. 

BEAT SABER 

Každý kdo se pohybuje okolo digitálních her určitě slyšel o hře Beat Saber.

Hráč obklopen futuristickým prostředím má za úkol sekat kostičky do rytmu hudby v určitém směru. Svou jednoduchostí a zábavností si Beat Saber získal obrovské množství fanoušků a dobyl svět virtuální reality. Beat Saber se stal nejrychleji prodávanou, později nejprodávanější VR hrou v historii.

SUBPAC

SubPac od jejich prvopočátku v roce 2013 vyrazil do světa s cílem podpořit hudebníky v jejich tvorbě. Reprodukování fyzické podoby zvuku umožňuje konzumentům médií pocítit hudbu, aniž by museli zvyšovat hlasitost. Dnes Subpac podporuje nejen tvůrce hudby. Mezi položkami v jejich arzenálu lze najít videohry, virtuální realitu, či film.


O produktu samotném

Speciální edice audio taktilního batohu má stejné specifikace jako model SubPac M2 s frekvenční odezvou 1-200 Hz a 2300 mAh kapacitní baterií Li-ion, která vydrží více jak 6 hodin na jedno nabití.Podporuje Bluetooth 4.0 se streamovacím protokolem A2DP a celá jeho váha činí 2,3 kg.

A komu tím prospějete?

Kožní receptory zaznamenají vibrace na povrchu, svalové receptory rozpoznají změnu tlaku a vibrace přes kosti vedou do vnitřního ucha. Ty pak může uživatel SubPacu slyšet. 

Není to tak dávno, kdy Jaroslav Beck (jeden ze zakladatelů Beat Games) odjel do Londýna otestovat SubPac. V únoru 2019 vydal Beck vlog na youtube ohledně jejich spolupráce se SubPac. Jejich hlavní vize je smazat zábrany mezi virtuální realitou a hráči všeho druhu. Tento projekt se soustředí na neslyšící a nedoslýchavé, kteří si se SubPacem v Londýně mohli hru vyzkoušet a všemi deseti projekt nadšeně podpořili. 

 

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat