Aktivní
Slovensko
Aktivní
Slovensko

Adrian Siska

Typ studia
Vývojář
Působení studia
2020

Popis studia

Adrian je jedním z těch lidí, kteří pravděpodobně tráví více času ve své vlastní představivosti než ve skutečném světě. Realita mu vždy připadala poněkud nudná a od dětství utíkal do těchto úžasných imaginativních světů plných fascinujících příběhů, jen aby se vyhnul každodenní nudě. Narodil se a žije na Slovensku, v malém srdci Evropy.

Vždy byl velmi dobrý s čísly a analyzoval všechno, nebo možná přehnaná analýza by byl lepší termín. Jeho analyzující část byla obzvláště otravná pro mnoho lidí, dokonce i pro některé členy jeho rodiny. Byl to velmi chytrý kluk a nikdy nikoho nenechal utéct s nějakými kecy, takže nikdy nebyl zrovna oblíbeným člověkem mezi sociálními skupinami.

Přestože jeho oborem na univerzitě byla ekonomie a management, jeho oblíbeným předmětem během univerzitních studií byla psychologie. „Je úžasné, co se můžete o sobě a ostatních dozvědět díky jednoduchému pochopení toho, jak funguje lidská mysl,“ říká, „Je to jako krásná hádanka.“

Pět let pracoval jako překladatel na volné noze a během této doby začal psát všechna svá díla v angličtině. Poté udělal radikální změnu ve své kariéře a čtyři roky pracoval jako účetní pro velkou korporaci. Ano, čtete správně. I když to bylo velmi náročné a vysálo to z něj na mnoho let veškerou tvůrčí energii, potkal také spoustu dobrých lidí a načerpal spoustu inspirace.

Spíše jako koníček než kariéra se nějakou dobu věnoval filmové tvorbě a psaní scénářů a na velmi krátkou chvíli se také na střední škole pokoušel osvojit si znalosti programování a tvorby videoher. Po letech se konečně rozhodl převést své příběhy a nápady do knih. Jeho debutový román The Next Step vyšel v roce 2020. Sci-fi příběh o Adamu Mooreovi a jeho lásce od té doby zlomil mnoho srdcí. Kniha měla po celém světě převážně pozitivní ohlasy.

Po 15 letech od středoškolských zkušeností s vývojem videoher se Adrian rozhodl dát této své zálibě druhou šanci a tentokrát se jí držel. Jeho první hra s názvem Office Run vyšla na Steamu v červnu 2022.

Profesně Adrian v současnosti pracuje jako programátor automatizovaných řešení pro finanční a účetní procesy.

Adresa

Adrian Siska

Kontakty

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Další studia