Článek

Studie o EONu

Historie EONu
sahá do vzdálené první světové války. Na jejím konci v roce 1919 byl nalezen v oblasti poblíž místa dopadu Tunguzského meteoritu. EON objevil jeden z amerických plukovníků Emerson. Ten nález dopravil do států, kde ho označili jako přísně tajný. Byl převezen do oblasti 51. Po pokusech s radioaktivními izotopy nakonec odhalili, jak zařízení funguje.

Stroj času
Do té doby bylo cestování do minulosti bráno jako sci-fi. Odpůrci se opírali o takzvaný Časový paradox, který může teoreticky nastat při cestování v čase. Tento paradox lze velmi jednoduše popsat jako stav, kdy reakce zruší akci, která ji vyvolala. Příčina čili nutně nepředchází následek. Jako příklad lze uvést člověka, který by cestou do minulosti mohl ohrozit sebe sama. Pokud svoji mladší verzi třeba zastřelil, nemohl by do minulosti cestovat a zneškodnit sám sebe. Právě tento paradox byl hlavním argumentem odpůrců cestování v čase. A američtí vědci přišli na to, že EON je právě strojem času. Během jeho zkoumaní se ovšem vypotřebovalo veškeré palivo, které v něm ještě zbývalo. Složení paliva se nepodařilo zjistit, a proto byly všechny pokusy ukončeny.

Siberit
Je sloučenina obsahující prvky do té doby neznámé. Byl nalezen vědeckou expedicí pod patronátem OSN mající za úkol nalézt na Sibiři přírodní zdroje, které by mohly Rusku pomoci z ekonomických problémů. Když ho na Sibiři objevili, mysleli si že je radioaktivní, protože byl na dotek teplý. Pokus s Geigerovým počítačem nevyšel. Další pokusy pokračovaly v amerických laboratořích. Po vložení kousku siberitu do nádobky z vodou, začala kapalina tak prudce vařit, že nádobu roztrhla a úlomek horniny nebyl ani trošku poškozen. V přítomnosti siberitu se vodíkové atomy vázané ve vodě spojily v hélium, což uvolnilo obrovské množství energie. Najednou měli Američané katalyzátor nukleární fúze, a proto víc energie než kdy lidstvo bude potřebovat. Všechny ložiska siberitu byly na Sibiři v Rusku.

Co EON přinese
Možnosti jeho využití jsou dalekosáhle. Pomocí něho můžeme vymazat každou tragedii v naší historii. Je ovšem nebezpečné měnit historii a otázka zní jestli má někdo právo toto rozhodnutí dělat.

Původ EONu
EON je 100% mimozemské zařízení. Při cestě zpět časem zhruba o 2.000.000 let našli Američané, Arabové a v neposlední řade Rusové, zvláštní zařízení mimozemského původu. Jednalo se o trosky korábu, který na planetu Zemi spadl někdy ve vzdálené minulosti. Vzhledem k tomu, že byl objeven na Sibiři, kde byla nalezena i sloučenina SIBERIT, je pravděpodobné, že se jednalo o palivo. Další otázka zní, kdo tento koráb řídil. Byli to malí zelení mužíčkové nebo se jednalo o lidskou posádku, která zde zamířila proto, že jejich svět byl už zničen a hledali vhodnou planetu na vybudování nové civilizace? Je tedy možné že lidstvo je mimozemského původu a neandrtálci, kteří tu žili, vymřeli kvůli tomu? Pak si můžeme klást otázku: „Umřeli při nárazu nebo přežili a žijí tu s námi?“. Nebo odletěli zpátky odkud přišli… Je to záhada, která se ovšem dá vyřešit!

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat