Článek

Souhrn novinek 51. týdne

Michael Petr – 22/12/2019

Blíží se vánoce a každé studio je slaví po svém. Jedna věc se ale často opakuje a to jsou slevy napříč platformami. PC, PS4, Nintendo Switch i Xbox One mají momentálně výprodeje, ve kterých najdete spoustu českých a slovenských her za skvělé ceny.

Vánoce v kamionu

Ve hrách Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator nyní běží vánoční event, ve kterém můžete vozit dárky po celé mapě. Kompletní popis akce najdete zde.

Česká hra Jets’n’Guns vyšla na Nintendo Switch

Jde legendární 2D střílečku, která na PC vyšla již 17. listopadu 2004. Obsahuje 43 úrovní, 270 druhů nepřátel, 70 zbraní a 12 druhů lodí. Pro Nintendo Switch ji můžete zakoupit zde.

Česká hra Jets’n’Guns vyšla na Nintendo Switch

Stáhnete si zdarma Arma 3 Apex: Old Man

Je to vánoční dárek od Bohemia Interactive. Zdarma si na steamu můžete stáhnout scénář pro Arma 3 Apex z názvem Old Man. Příběh „Old Man“ je zasazen do sdíleného vesmíru kampaní „The East Wind“ a „Apex Protocol“ Arma 3 (aka Armaverse). Hrajete jako vysloužilý legionář žijící na jižním Pacifiku na ostrově Tanoa. Když nový kmen malárie způsobí další humanitární krizi a místní úřady nedokážou distribuovat účinnou vakcínu civilnímu obyvatelstvu, jste nakloněni o možném spiknutí. Spolu s bývalým vojenským kontaktem jste se rozhodli odhalit pravdu.

Arma 3 Apex: Old Man

Vánoce v BonVoyage!

Vánoce dorazili o něco dříve. Minimálně ve hře BonVoyage! Její autor Boris Zapotocky do ní vytvořil vánoční balíček úrovní, který si můžete v poslední aktualizaci stáhnout zcela zdarma.

Vaporum: Lockdown ukazuje nové obrázky ze hry

Slovenské studio Fatbot Games těsně před koncem letošního roku ukazuje dva nové obrázky ze hry Vaporum: Lockdown.

Vaporum: Lockdown

Bohemia Interactive v roce 2019.

Studio Bohemia Interactive vydalo výroční zprávu za rok 2019. Najdete v ní vše o hrách které letos vydali. Zprávu najdete zde.

Blood will be Spilled má digitální artbook

Zajímá Vás pozadí vývoje výborné hry Blood will be Spilled z produkce slovenského týmu Doublequoute Studio? Nyní máte možnost nahlédnou pod pokličku s nově vydaným digitálním artbookem.

Kam se příště pojede kamionem?

Není to tak dlouho co vyšli poslední DLC do her Euro Truck Simulator 2 a American Truck Simulator. Nicméně už teď víme kam se pojede příště. American Truck Simulator – Idaho a Euro Truck Simulator 2 – Iberia si už nyní můžete dát do wishlistu.

Vyšel slíbený update do Mashinek

Do Mashinek vyšel minulí týden oznámený update, který mimo jiné přidává 11 nových vozidel.

Podcast Retro Nation: Jakub Dvorský

Doporučujeme poslechnout podcast Retro Nation. Kde je aktuálně rozhovor s Jakubem Dvorským z Amanita Design.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.