Souhrn novinek 44. týdne

Michael Petr – 03/11/2019

Je tu konec 44. kalendářního týdne a je čas shrnout si to nejzajímavější co se v tomto týdnu stalo.

Vyšla nová česká hra Dreadborne Drifters.

Jedná se o akční 2D střílečku s prvky RPG.

Dreadborne Drifters

Pavel Kubát má nové studio

Ve svém studiu Kube Games připravuje Pavel Kubát novou strategii Imperiums: Greek Wars. Hra vyjde v roce 2020 s českou lokalizací.

Imperiums: Greek Wars

Oceněná kniha.

Jaroslav Švelch, který působí jako profesor na Univerzitě Karlově v Praze, získal za svou poslední knihu Gaming the Iron Curtain: How Teenagers and Amateurs in Communist Czechoslovakia Claimed the Medium of Computer Games cenu Muzea počítačové historie za rok 2019. Cenu uděluje SIGCIS (Special Interest Group on Computers, Info & Society). Autor nyní sbírá podklady pro další práci, která by se měla točit kolem využívání monster ve hrách. Ještě předtím by, ale měla vyjít i česká mutace jeho oceněné knihy.

Do Kingdom Come: Deliverance přibyla oficiální možnost tvořit vlastní obsah.

Kingdom Come: Deliverance možná nemělo úplně optimální start díky obrovskému množství bugů a ne úplně dobré optimalizaci pro konzole, ale vývojářům z českého Warhorse Studios se musí nechat, že vydrželi a na hře stále pracují i 20 měsíců po původním vydání. Nyní dokonce vydali oficiální možnost pro tvorbu vlastních modifikací.

V rámci zpřístupnění vytváření módů co největšímu množství lidí, nyní Warhorse Studios rozjíždějí na svém YouTube kanálu, seriál, který vás naučí jak pracovat s jejich upraveným CryEnginem. První díl najdete ve videu.

Jako inspirace pro ty, kteří se chystají sáhnout po hře, kvůli možnosti tvoření módů, vzniklo také video Party like it’s 1403.

Trickster Arts přepracovali systém slávy ve své hře Monolisk.

Nový update s číslem 1.009 pro hru Monolisk je momentálně ke stažení. Kromě drobných úprav, přepracovává systém získávání „slávy“. Odstraňuje tak grind, který byl nutný pokud se hráč chtěl udržet v tabulkách. Nyní bude přidělování odměn lépe vybalancováno. Autoři, tak chtějí dát možnost zazářit i levelům, které jsou zajímavé po designové stránce, ale dříve moc neodměňovali za průchod.

 

Vyzkoušejte deskovou hru ze starého Říma. ROTU bude součástí ArtFormeru.

Tvůrci hry ArtFormer si připravili překvapení v podobě hry ze starého Říma s názvem ROTU. Hru si můžete zahrát v prohlížeči už nyní. Tímto chtěli tvůrci stylově upozornit, že jejich hra vstupuje již za dva týdny do předběžného přístupu na Steamu.

ArtFormer - ROTU minihra

České studio Lightning Soft vydalo hru 3×64.

Spojuj bloky stejné barvy na stále se měnící herní ploše. Je to jednoduché zkuste to taky.

3x64

SiCzech Arts představuje hru Velvetist.

Velvetist by měla být akční open world adventura z pohledu třetí osoby inspirovaná Mafií 1. Příběh hlavního hrdiny Luky se odehrává ve městě sužovaném nespravedlností doby, kde si své místo musí vydobýt každý sám.

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články