Článek

Slovenské Game Days: Každý by měl mít možnost hrát!

Na přelomu května a června se bude v trnavském kulturním centru Nádvorie konat jediný mezinárodní videoherní festival na Slovensku. Od 30. května do 2. června se jeho prostory naplní významnými zahraničními i domácími tvůrci, kteří se rádi podělí o své zkušenosti a názory z oboru. Tématem letošního ročníku jsou znevýhodnění hráči, kterým se bude věnovat většina přednášek i část doprovodných akcí. „Naším cieľom je vyzdvihnúť a odprezentovať umelecky hodnotné a inovatívne digitálne hry,“ zdůrazňují ideu festivalu jeho organizátoři.

Z různorodé skupiny řečníků se k problematice handicapu vyjádří třeba Bryce Johnson – designér technologií a zážitků pro znevýhodněné hráče, SightlessKombat – nevidomá světová jednička hry Mortal Kombat, nebo Helios Moreau – tvůrce audio her, které nepotřebujete vidět. Česko-slovenská scéna bude zastoupena zakladatelem Andrejem Vojtášem, vědcem a pedagogem Jaroslavem Švelchem a jedním z nejzkušenějších lidí ze Slovenska, všestranným Petrem Nagyem. Navštívit můžete také bezpočet dalších inspirativních přednášek a diskusí o umělé inteligenci, virtuální realitě, nebo různých výzvách herního designu.

Když budete mít teorie plnou hlavu, k praxi vám pomůžou užitečné workshopy z oblasti kreativní elektroniky, herního práva a pohybu herních avatarů. Stěžejními aktivitami festivalu budou také hned tři odborné tematické výstavy her, jak je neznáte. Těšit se můžete na švýcarskou interaktivní výstavu Kids, výstavu her pro slepé hráče, nebo na historickou výstavu antirežimových československých her z období před pádem železné opony.

Krom toho nabízejí organizátoři svým návštěvníkům game jam, paletu herně-vzdělávacích aktivit, kvízy, turnaje či hudební koncerty a večerní párty. Již tradičním lákadlem bude vyhlášení Slovenské hry roku 2018.

Více informací a vstupenky naleznete na oficiálním webu akce.

Ako väčšinu ľudí, k počítačovým hrám ma priviedla klasika. Moje detské srdiečko oslovil hlavne simulátor vojenskej kolonizácie nehostinnej púštnej planéty, prelezenej gigantickými červami, DUNE II. V súčasnosti ma na hrách fascinuje ich multi-odborovosť a komplexnosť. Baví ma nahliadať na veci z rôznych uhľov pohľadu (vedeckých aj umeleckých), a počítačové hry sú na to ako stvorené. Sama sa vo voľnom čase venujem digitálnej kresbe a 3D grafike. „Na plný úväzok“ študujem psychológiu a digitálne médiá, a popritom píšem články pre niekoľko internetových stránok.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat