Článek

Slovenská rozšířená realita

Hráli jste Pokémon GO? Nebo ještě hrajete? Spoustu klasických hráčů pomohla tahle mobilní záležitost dostat z domu do světa, začít se víc hýbat při lovu Pokémonů, ale ve výsledku byla veškerá interakce mezi hráči dosti omezená. Nina Mikušková přišla už před více než dvěma lety s alternativou, která hráče opět dostane na nohy a ven mezi lidi. Ovšem tentokrát bez mobilního telefonu, a s kartičkami.

Been There Together není klasická hra, ke které potřebujete vývojářský tým. Ale není to ani klasická deskovka, kterou si užijete třeba s kamarády v čajovně. Netradiční přístup k augmented reality (tedy rozšířené realitě) autorka této karetní hry vměstnala do čtyř herních kategorií, z nichž hráč solitér čerpá úkoly, které mu můžou pomoci vystoupit ze své komfortní zóny. Mnohé úkoly jsou věci, které jsme schopní podnikat na denní bázi, jako třeba ptát se na hodiny náhodného kolemjdoucího. Ale co si začít broukat písničku a ptát se lidí, jestli ví, oč jde? To už asi není věc, kterou bychom sami od sebe udělali.

“Kdykoliv jste se nudíte a jste obklopení cizími lidmi, dá hra vašemu počínání smysl.” Smysl najdou hráči ve čtyřech kategoriích – Research, Interaction, Dialogue a Collaboration. Jak je z názvů kategorií patrné, míra interakce se postupně zvyšuje a ke splnění úkolů z poslední jmenované kategorie už nutně potřebujete spolupráci některého kolemjdoucího. Jak ale píše na webu sama autorka: “Pokud se na to necítíte, úkol plnit nemusíte. Tahle hra je tu od toho, abyste objevovali.” A co vy? Už jste objevovali své vlastní hranice mezilidského kontaktu?

Digitální verze se dá sehnat například na Apple Store a to v mnoha různých jazycích.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat