Slovenská hra roku 2019 nominace

Miroslav Žák – 15/03/2020

Je to pár dnů, co Slovenská asociace herních vývojářů vyhlásila nominaci na slovenskou hru roku 2019. Jde o třináct vybraných herních projektů, které postoupily do užšího výběru a mají hlavně jednu věc společnou a tím je, že hry vytvořili slovenské studia a autoři.

Herní projekty budou usilovat o tyto kategorie:

Slovenská hra roku
Sector.sk herní cena
Nejlepší vizuální design
Nejlepší herní design
Nejlepší debut
Nejlepší PC / konzolová hra
Nejlepší mobilní hra

Seznam nominovaných na slovenskou hru roku 2019

AreaZProject Solutions

AreaZ game je skutočný simulátor prežitia, kde sa hráči musia spoliehať na ich vedomosti, a skúsenosti s prežitím v rozličných prírodných oblastiach nazývaných area(z). Začínajúc na pláži a v džungli, až po močiar. Neskôr pribudnú Vidiecka oblasť, Lesy až po zasnežené Hory.

Blood will be SpilledDoublequote Studio

Blood will be Spilled je 2D akční plošinovka. Jde o příběhovou hru, která vzdává poctu klasickým spaghetti westernům. Osamělý lovec odměn Jack, kterého skvěle nadaboval Elias Toufexis se musí prostřílet spoustou nepřátel, aby se pomstil lidem, kteří ho zradili. Na první pohled upoutá stylová ručně animovaná grafika a fakt, že celá hra se odehrává ve světě hmyzu. Hra kombinuje akční plošinovku a strategické tahové souboje.

BonVoyage!Boris Zapotocky

Malá stylizovaná puzzle hra s variacemi posuvné mechaniky. Mobilní verze hry obsahuje i AR mód.

The Fallen KingsStruct9

Fallen Kings je akční bojová hra ve středověku.

The House of Da Vinci 2Blue Brain Games

Jde o pokračování prvního dílu. 4.12.2019 vyšla hra na iOS. Ostatní platformy v roce 2020.

HrdinaBartoš Studio

Úrovně jsou tvořeny analyzováním hudby české kapely Zrní. Celý hudební album „Hrdina počítačový hry jde do světa“ se používá ke generování úrovní. Kombinace hry a hudby dotváří kontext a děj. Je to jednoduchá plošinovka, ale perspektiva se mění a každá úroveň přidává do hry nový koncept nebo typ překážky. Hráč postupující přes úrovně se dozvídá děj pomocí textu písniček, ingame elementů jako komentáře hrdinu nebo textu který dodává body.

Merge PokerAlligator Games

Toto je zbrusu nový a originální Merge Poker Game. Je to založeno na pravidlech hry American Poker, ale způsob, jak získat výhru, je nový. Merge Poker je bezplatná a offline hra – není nutný žádný internet.

Ski LegendsPowerPlay Studio

Ski Legends je free-to-play sportovní simulace, která hráči umožní prorazit do zasněženého světa alpského lyžování. Navštiv celou řadu zimních středisek od těch jednodušších až po velmi náročné a nauč se, jak rychle a efektivně projít mezi všechny překážky, které se ti postaví do cesty. Skály? Hluboký sníh? Led? Ať tě nic nezastaví! Posbírej celou škálu výjimečných lyžařů, závoď ve slalomu, obřím slalomu, super-G a sjezdu proti ostatním hráčům a staň se legendou!

Splash WarsFat Hill Games

Jednoduchá, ale složitá hra v reálném čase pro jednoho hráče.

Tile TowersBE3 Games

Zasáhněte správné dlaždice věže, abyste ji zbarvili! Tile Towers je mobilní hra pro příležitostné hráče, ve které musíte zničit rotující věže střílením barevných koulí naplněných barvou. Zvládněte novou dovednost barvení věží a sbírejte nádherné podstavce. Kolik úrovní můžete porazit? Prolistujte si cestu nekonečnými úrovněmi. Získáte závislost na návykové hře a krásném uměleckém stylu inspirovaném hrou Monument Valley.

Train Station 2: Rail StrategyPixel Federation

Všichni milovníci železnice, sběratelé vlaků a nadšenci simulace vlaku, kteří milují všechno související s železniční dopravou, se spojí! Je na čase dát své vlaky na koleje a vybudovat globální železniční říši. Staňte se železničním magnátem a užijte si krásnou cestu simulace vlaku plnou překvapení, úspěchů a náročných smluv.

Vivat SlobodaTeam Vivat

V hre Vivat Sloboda zažijú hráči obdobie Nežnej revolúcie z pohľadu taxikára štátnej taxislužby, ktorý prijíma objednávky od zarytých straníckych funkcionárov, ale aj študentov požadujúcich zmenu. Hráči si tak vypočujú výrazne sa odlišujúce názory na režim, inšpirované skutočnými spomienkami a udalosťami, ktoré sprevádzali Nežnú revolúciu a prerod Československa zo socialistickej republiky na demokratickú federáciu.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.