Shrnutí připravované hry Someday You’ll Return

Miroslav Žák – 20/06/2019

Vydaní české hry Someday You’ll Return je stanoven na rok 2019. Pojďme se podívat, co vše nám hra nabídne.

V první řadě se zaměříme na technické zpracování. Cela hra běží na Unreal Engine 4. Kromě vydání na PC Windows  se plánují také vydání na PlayStation 4 a XBOX ONE. Na hře pracuje dvoučlenné studio CBE Software – jmenovitě Jan Kavan a Lukáš Medek. Hra nabídne 3D pohled z první osoby a bude obsahovat anglický dabing, ale nebojte bude mít české titulky. Vývojáři by rádi sice udělali český dabing, ale vhledem k finanční náročnosti cca 600 tis. Kč to není priorita. Celkový herní čas bude kolem 8 hodin. A je dost pravděpodobné, že hra v České republice bude mít vlastního vydavatele a můžeme se tedy dočkat fyzické kopie hry.

Dějová linka se odehrává v České republice. Tým si klade za cíl zachytit atmosféru naší krajiny a přenést do ní významné památky jako hrady a typické lesy. Celá hra nabídne turistické značení jaké všichni, kdo ze žijí v naší zemi, tak dobře znají. Můžete se tak v lesích volně pohybovat a během hraní se těmito turistickými značkami orientovat. Podle slov vývojářů nebudete ve hře jen chodit a běhat, ale budete mít k dispozici mnohem více herních mechanik. Zásadní budou řemesla, tedy možnost opravovat/vytvářet věci nebo bylinářství, kdy hráč bude moci vytvářet lektvary pomocí květů nebo hub a ty následně používat. V celé hře najdete QR kódy, díky kterým získáte geo lokační kódy a budete moci místa ze hry navštívit i v reálném prostředí naší krajiny, kde se děj odehrával.

V lesích se kromě turistického značení můžete orientovat pomocí mobilního telefonu a používat tak GPS. Předpokládáme, že ovšem síla signálu a stav baterie bude omezen a někdy prostě budete muset dát na svůj orientační smysl. Každý čin bude mít své následky a může ovlivnit konec hry.

Příběh hry přináší transformovanou českou historii a její folklór. Vžijete se do role otce Daniela, kterému se ztratila dcera Stela. A budete nuceni se vydat ji hledat na místa hlubokých lesů na Moravě. Tam narazíte na podivné lidi, díky kterým snad dokážete pochopit, proč Stela utekla a co se s ní stalo. Celý příběh má silné hororové prvky. Ale nejen to, budete třeba řešit věci, které odkazují na příchod Cyrila a Metoděje na velkou Moravu. Ve hře narazíte také na skautský tábor a budete si moci zahrát typické hry, které patří právě skautům. Celá hra má realistickou grafiku takže zážitek s přírody bude opravdu intenzivní.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články