Série videí Infinite Universes Czech Games and Their Global Success

Miroslav Žák – 19/10/2023

Česká centra a Radio Prague International společně připravily sérii 10 krátkých videí tematizujících současnou českou gamingovou scénu, které předchází připravovaný výstavní projekt Nekonečné vesmíry – České hry a jejich globální úspěch určený zahraniční veřejnosti iniciovaný Českými centry a připravovaný ve spolupráci s širokým spektrem partnerů.

Sérii uvedou kurátor výstavy a současně zakladatel archivu českých a slovenských počítačových her Visiongame.cz Miroslav Žák a předseda Asociace českých herních vývojářů (GDA) Pavel Barák. Další díly postupně představí 8 herních studií, která přiblíží aktuální rozmanitost českého gamingového prostředí, jeho charakteristiku, témata, zpracování a inspirace prostřednictvím jejich zakladatelů či výkonného nebo komunikačního vedení. Posledním dílem bude vstup Michala Berlingera, působícího na FAMU, coby reprezentanta za oblast vzdělávání pro obor herního designu.

 

Série bude spuštěna 19. 10. 2023 paralelně na sociálních sítích Českých center a Radio Prague International. Každý nový díl bude zveřejňován vždy ve čtvrtek až do 21. 12. 2023.

Hosté

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články