Scribe – budoucnost 2D dobrodružných RPG s otevřeným světem

Michael Petr – 27/03/2024

Po několika náročných letech nezávislého vývoje autoři Scribe spustil kampaň na Kickstarteru. Tato kampaň není jen o financování projektu, ale také o budování komunity kolem Scribe.

 

 

O Scribe

Scribe je jedinečná kombinace retro plošinovek a akčních side scrolling her, mistrovsky zkombinovaná s nostalgickým kouzlem point-and-click adventur. Tato směs je dále umocněna začleněním moderních RPG mechanik, což vytváří herní zážitek, který je známý i inovativní zároveň. I přes své pomalejší tempo nabízí hra Scribe velké akční RPG dobrodružství.

Hra spojuje prvky plošinovek a akčních her s pohlcujícím příběhem ve stylu point-and-click adventur. Tato kombinace klade velký důraz na průzkum a vybízí hráče, aby se ponořili do propracovaného herního světa.

Scribe se může pochlubit celou řadou poutavých mechanik, včetně rozvětvených dialogů, boje, craftingu, stealthu, lukostřelby a magie. Všechny tyto prvky jsou prezentovány v ručně vytvořené pixelartové grafice, což hře dodává na vizuální přitažlivosti. Herní mechanismy jsou navrženy tak, aby poskytovaly komplexní a pohlcující herní zážitek a zajistily, že hráči budou mít vždy něco nového k objevení.

 

 

O Rawmeat

Tvůrčím duo nezávislého herního týmu Rawmeat, je složeno z bratrů Podprockých. Cesta Mikuláše a Tomáše začala v roce 2020 kdy společně začali Scribe tvořit.

Mikuláš, veterán v oboru, přináší na stůl bohaté zkušenosti z doby, kdy se věnoval vývoji AAA her. Jeho portfolio se může pochlubit slavnými tituly, jako jsou Mafia 2, Top Spin 4, nebo Kingdom Come: Deliverance, kde měl pozici Art Directora. Ve společnosti Rawmeat je Mikuláš tvůrčím kompasem, který řídí uměleckou vizi Scribe.

Tomáš je naopak technickým tahounem týmu. Má solidní technické vzdělání a zdatně se stará o všechny technické aspekty vývoje hry Scribe, čímž zajišťuje, že hra nejen dobře vypadá, ale také hladce běží.

„Věříme v sílu kolektivního úsilí a jsme přesvědčeni, že s vaší podporou můžeme hru Scribe uskutečnit. Přidejte se k nám, staňte se součástí našeho příběhu a pojďme společně vytvořit něco úžasného. Děkujeme vám za vaši podporu a víru ve společnost Scribe. Pojďme tento sen uskutečnit!“ Mikuláš Podrocký

 

Kickstarter kampaň

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.