Real-time roguelike strategie z období galských válek Tribe Nation oznámena pro PC/Steam

Michael Petr – 09/01/2024

Nandejte to Římanům a putujte s Keltským kmenem do nové vlasti v nové hře nezávislého vývojářského studia Random Worlds. Jejich připravovaná prvotina, Tribe Nation bude roguelike realtime strategie, odehrávající se v období galských válek, která v plné verzi dorazí na Steam na konci roku 2024/zkraje roku 2025.

 

 

Ujměte se role náčelníka vedoucího svůj Galský kmen v období galských válek a pokuste se vzdorovat římskému dobyvačnému tažení. Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste misku vah naklonili ve svůj prospěch a ubránili svou domovinu. Unikněte ze spárů nezvratné smrti ve zdánlivě nerovném boji s mocným soupeřem, jak se na hru v roguelike stylu sluší a patří. Své meče (a také kopí či praky) skřižte v dynamických bitvách a pomocí mazané strategie se pokusíte Římanům uprchnout napříč Evropou.

Zvolte si svého náčelníka, dobývejte území, naučte se druiským moudrostem, obchodujte, zbrojte a vyrábějte. Prožijte na vlastní kůži středověk prostřednictvím svižných bitev (ne delších než 5-10 minut) odehrávajících se na náhodně generovaných hexových mapách. Během soubojů opevňujte svůj tábor, ovládejte a vyzbrojujte své vojenské jednotky a taktizujte s jejich formacemi tak, abyste nad Římany triumfovali… nebo byli společně se svým kmenem vyhlazeni do posledního živáčka. Jste připraveni na ultimátní test vašeho vojevůdcovského umu?

“Jsme nadšeni, že konečně můžeme začít mluvit o Tribe Nation, prvotině Random Worlds,“ říká Jindřich Skeldal, sólo vývojář z Random Worlds.

„Je to jako FTL zkřížené s Command and Conquer: Rivals! Tribe Nation v sobě snoubí základní mechanismy roguelike se strategií se souboji v reálném čase, což by mělo působit osvěžujícím a zároveň důvěrným dojmem na fanoušky obou žánrů. Nemůžeme se dočkat názorů hráčů na naši chystanou hru, tak si, prosím, Tribe Nation přidejte do Wishlistu na Steamu a připojte se také k naší komunitě na Discordu.”

Tribe Nation

Klíčové prvky:

Veďte zranitelný Galský kmen
Staňte se náčelníkem kmene, snažícím se ochránit svou vlast před neúprosným římským náporem. Nenechte slávu vašich předků vyblednout!

Do boje!
Taktizujte během bitev v reálném čase odehrávajících se na hexovém poli, zkřižte své zbraně s Římany, germánskými skupinami a ostatními Keltskými kmeny.

Dynamická prostředí, nepředvídatelné události
Přizpůsobte se měnícím povětrnostním podmínkám, od rovinatých plání po zrádné bažiny. Nenechte se překvapit náhodnými událostmi, jako jsou změny počasí či překvapivé posily, které bojové podmínky utvářejí za běhu.

Opevni, vybav, dobývej
Opevněte svůj tábor, vyzbrojte své válečníky a postavte silné válečné stroje, jako jsou balisty a beranidla. Přežití kmene závisí na vašich strategických volbách.

Na bojových jednotkách záleží
Utvářejte svůj osud pomocí formací jednotek, vybavte své bojové oddíly zbraněmi, vojenskou výstrojí či dalšími předměty pro dosažení rovnováhy mezi útokem, obranou a rychlostí. Každý pohyb se počítá

Textové dobrodružství nepočká
Ponořte se do více než stovky poutavých příběhových událostí, z nichž každá nabídne vzrušující odměny, nebo naopak náročné tresty. Rozhodnutí budou mít dopad na budoucnost vašich lidí.

Přijďte na kloub tajemství druidů, přijměte za své kmenové moudrosti
Odhalte tajemství druidských, válečných a kmenových znalostí, rozvíjejte svůj klan technologicky a vylepšujte bojové schopnosti své armády. Cesta k vítězství je dlážděna poznatky předků.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články