Článek

První česká audio hra Důkaz 111 vychází nyní v angličtině s názvem Evidence 111.

Ponořte se do interaktivní detektivní audio hry pro iOS a Android, které propůjčili své hlasy světoví herci v čele s Rosamund Pike a Zoë Robins.

Podívejte se na upoutávku k audio hře Evidence 111 zde nebo ukázku z hraní zde okuste tajemnou atmosféru tohoto příběhu na vlastní kůži.

 

Dva roky po uvedení audio hry Důkaz 111 se po jejím pozitivním přijetí nejen hráči, ale také komunitou nevidomých, rozhodlo studio Play By Ears vstoupit na celosvětový trh a vydat jí v angličtině. Demo verzi si můžete již nyní stáhnout přes App Store nebo Google Play. Ve svém vyšetřování můžete pokračovat po zakoupení plné verze hry za 129 Kč prostřednictvím nákupu v aplikaci.

Hra nabízí úžasný zážitek z příběhu nejen díky vynikajícím výkonům herců, ale i díky skvělému využití technologie binaurálního audia a intuitivního ovládání za pomoci swipování. To vše dělá z Evidence 111 snadno přístupný herní zážitek pro každého, včetně zrakově postižených hráčů. Herní designer Tomáš Oramus komentuje pozadí vzniku anglické verze:

Po zájmu, který vzbudila česká verze hry, jsme se rozhodli vytvořit anglickou verzi pro zahraniční trh. Nejedná se o pouhý překlad, ale snažili jsme se reagovat na podněty hráčů a zdokonalit hru na maximum. Považuji za nesmírný úspěch, že se nám povedlo obsadit do hlavních rolí světoznámé herce, včetně držitelky ceny Emmy nominované na Oscara Rosamund Pike, díky kterým si posluchači užijí jedinečný zvukový zážitek.

To také přesvědčilo herečku Zoë Robins (The Shannara Chronicles, The Wheel of Time) k účasti na tomto projektu. Ke své postavě ve hře a ke spolupráci s Rosamund Pike (The Wheel of Time, I Care a Lot, Gone Girl) říká:

Miluji vyprávění příběhů a tento styl hraní pro mě byl něčím novým a vzrušujícím. Líbí se mi také, jak přímočará a přístupná hra je. Nicméně to pro mě byla zároveň výzva a zřejmě nejnáročnější částí celého procesu byla, dle mého, snaha se zorientovat v Aliciných neustále se měnících emocích, myšlenkách a energii. Jako herec jste často ovlivněn dalším člověkem, který je ve vaší bezprostřední blízkosti. Jelikož jsem ale hrála hlavně sama, musela jsem se opravdu hodně spoléhat na scénář a svoji vlastní představivost. Když jsem tedy měla možnost nahrávat ve studiu společně s Rosamund, byl to pro mě zlatý hřeb celého natáčení. Rosamund s sebou do práce vždy přinesla ohromnou dávku nadšení a elánu, což se bezpochyby muselo promítnout i do jednotlivých scén. Je opravdu radost s ní pracovat.

O HŘE

Evidence 111 je interaktivní audio hra, která čerpá z hororových a detektivních noir příběhů. Díky rozsáhlé přístupnosti a jednoduchému ovládání vám hra dovolí ponořit se do příběhu kdykoliv a kdekoliv. Ať už cestujete veřejnou dopravou nebo zrovna odpočíváte u rozpáleného krbu, zavřete oči a popusťte uzdu svojí fantazii. Hra využívá tzv. „binaurálního audia“ – technologie, která je spojována především s virtuální realitou. Jedinečný příběh Evidence 111 si tak může užít opravdu každý, včetně zrakově postižených.

Je 13. září 1985, městečko Farnham, Anglie. Jako každý pátek je vrchní inspektorka Alice Wellsová ve službě. Noční rutinu přerušuje záhadný telefonát. Tajemný anonym ví o Alici něco, o čem se nikdo neměl dozvědět. Hráči se spolu s Alicí ocitnou v hotelu Harbor Watch Inn, kde nemohou nikomu věřit a musí činit stále obtížnější rozhodnutí mezi tím, co je správné, a tím, co je snadné. Její kroky mohou hráči ovládat pomocí intuitivního swipování a držet tak její osud doslova ve svých rukou.

EVIDENCE 111 – HLAVNÍ RYSY

    • Autentický a pohlcující zážitek díky technologii binaurálního audia.
    • Rozvětvený příběh s deseti možnými konci, jehož průběh ovlivňujete svým rozhodnutím.
    • Postavám propůjčili hlasy přední světoví herci a dabéři v čele se Zoë Robins, Rosamund Pike,Mikem Bodiem nebo Kennym Blythem.
    • Intuitivní ovládání pomocí swipování.
    • Optimalizováno pro zrakově postižené hráče.

Evidence 111 vyvinulo české herní studio Play By Ears a hra je nyní k dispozici pro mobilní telefony se systémem iOS a Android.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat