Přihlaste svou hru na Indie Cup Europe’24

Michael Petr – 18/04/2024

Tým Indie Cup oznámil další ročník festivalu Indie Cup Europe’24, jejímž cílem je upozornit na nejzajímavější připravované hry evropských nezávislých vývojářů.

Indie Cup Europe’24 představuje největší rozšíření festivalu od jeho založení v roce 2016. Vůbec poprvé Indie Cup přivítá přihlášky ze 40 evropských zemí, včetně hlavních vývojářských center, jako je Německo, Francie, Velká Británie, Česko, Španělsko, Polsko, Ukrajina a Slovensko.

Vývojáři mohou své hry přihlašovat k posouzení prostřednictvím webových stránek Indie Cup. Účast na festivalu je zdarma a všechny aktivity probíhají online.

Europe’24 bude zahrnovat všechny typické aktivity Indie Cupu, včetně ocenění nejlepších připravovaných nezávislých her, online přehlídky vyvíjených projektů a zpětné vazby poroty na projekty vybrané do finálového klání.

Vítěze vybere nezávislá porota, v níž zasednou odborníci ze společností jako CD Projekt RED, Crytek, Remedy Entertainment, Ubisoft, ZA/UM a dalších. Hry nominované na některou z cen získají od porotců písemnou zpětnou vazbu. Úplný seznam 24 porotců soutěže Indie Cup Europe bude oznámen v následujících týdnech.

Tento ročník rozšiřuje počet kategorií ocenění Indie Cup na sedm, přičemž šest kategorií oficiálního výběru je otevřeno hrám ve středním až pozdním vývojovém cyklu a nové hlasování Early Consideration je určeno výhradně projektům v počáteční fázi tvorby.

Indie Cup, který se koná již po osmé, je v době ekonomických problémů, propouštění v celém odvětví a války aktuálnější než kdykoli předtím. Festival poskytuje nezávislým vývojářům bezplatnou platformu pro zviditelnění, získání cenné zpětné vazby od profesionálů z oboru.

Oslavte kreativitu evropské nezávislé herní scény. Připojte se k nám na Indie Cup Europe’24!

Složení festivalových cen:

Gameplay Excellence Award – celkově nejlepší projekt festivalu

Rising Star Award – Nejlepší projekt vytvořený týmem 1-5 lidí bez vydavatele

Critics’ Choice Award – Nejlepší projekt podle výběru členů herních médií

Creators‘ Choice Award – Nejlepší projekt podle výběru tvůrců na YouTube a Twitchi

Most Experimental Game Award – projekt s nejvyšší úrovní zvukového a vizuálního zpracování

Most Experimental Game Award – práce, která posouvá hranice herního designu

Next Big Thing Award – Nejlepší festivalový příspěvek v rané fázi vývoje

 

Festivalové aktivity

Ocenění za nejlepší nové projekty. Zúčastněné hry hodnotí různorodá porota složená z odborníků z oboru, vítězové obdrží ocenění a všichni nominovaní získají zpětnou vazbu od porotců.

Přehlídka připravovaných her. Vývojáři dostanou příležitost představit své hry na našich webových stránkách se speciálními profily, které obsahují trailery, screenshoty a popisy her.

Šance být objeven. Vydavatelé a potenciální investoři se obracejí na Indie Cup, aby objevili slibné tituly a identifikovali začínající vývojáře.

Budoucí akce Indie Cupu. Účast na Indie Cup Europe’24 vám otevírá příležitost být představen v dalším pokračování prodeje Indie Cup na Steamu a také v našich akcích na dalších platformách.

Časová osa festivalu

Otevření přihlášek: 15. dubna – 19. května

Den zahájení digitální přehlídky: 29. května

První kolo hlasování: 24. května – 23. června

Vyhlášení nominovaných: 3. července

Druhé kolo hlasování: 28. června – 28. července

Vyhlášení vítězů: 1. srpna

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články