Recenze

Pohled na hru Důkaz 111

Dnes se společně podíváme na mobilní herní titul Důkaz 111 vytvořený v naší domovině společností Play By Ears. Nikdy předtím jsem se s žádnou podobnou hrou nesetkal, hra totiž využívá té nejlepší grafické karty na světě a tou je lidský mozek. Díky vaší představivosti se přenesete do detektivního příběhu odehrávajícího se v 80. letech minulého století v Americe, kde hlavní postava Alice Vellsová pátrá po… nemůžu prozradit vše hned na začátku.

Nejprve se podíváme na herní prostředí, které se ovládá pouze posunem prstu na obrazovce mobilního telefonu, a právě těmito pohyby také ovládáte, jak má hlavní hrdinka reagovat v určitých místech příběhu. Skrze vaše rozhodnutí měníte děj hry, dle mého názoru spíše způsob průběhu hry, a její zakončení. Díky způsobu ovládaní je hra vhodná i pro nevidomé a rád bych také pochválil nejen skvělý dabing postav ( Tereza Hofová, Norbert Lichý, Bohdan Tůma, apod. ), ale také poutavě zpracovaný příběh, díky kterému se nebudete moci od hry odtrhnout.

Je zde využit systém binaurálního audia, používaného v systémech virtuální reality, jenž celý herní zážitek ještě více zvýrazní při použití sluchátek.

Více o příběhu již nebudu prozrazovat a doporučuji si vyzkoušet Důkaz 111 na vlastní uši každému z vás, protože tento počin zaujme nejen klasické mobilní hráče, ale i ty, kteří jen poslouchají audioknihy a hry nikdy předtím nehráli.

 

Jedinou věc, co bych na Důkazu 111 (po zkušenosti se hrou The Stanly Parable) změnil, a to přidání více konců již z počátku herního příběhu, dále nemožnost vracet se o rozhodnutí zpět a také to, že máte předem určené body příběhu, kterými musíte projít tak jako tak a nemůžete ohnout příběh o 180 stupňů.

Hratelné demo je dostupné zdarma k vyzkoušení na Android i iOS a cena plné verze je opravdu nízká, pouhých 100 Kč.

Nĕkdy méně znamená více.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat