Článek

Planet Nomads končí testování a vychází v plné verzi

Česká vesmírná survival sandbox hra má za sebou velmi dlouhou cestu. Nejprve její autoři ze studia Craneballs uspěli na Kickstarteru, kde vybrali potřebné zdroje na další vývoj. Po úspěšné kampani pak následovaly téměř dva roky strávené v early accesu, v rámci něhož autoři hru ladili a dodělávali. K dnešnímu dni, tedy 3. 5. 2019, autoři vypustili do světa zprávu o tom, že hra oficiálně dosáhla verze 1.0 a z dostupných  zdrojů nutno říct, že komunita je značně rozdělená.

Postav, přežij a prozkoumej. Tři pé mají být hlavními nosnými pilíři Planet Nomads. Hráč je zde postaven do role přeživšího zříceného raketoplánu, který musí začít hledat způsoby, jak v neznámém světě přežít. Navzdory sanboxovému pojetí má v sobě hra skrytý příběh s několika konci, přičemž aby se k nim hráči dostali, musí postupně prozkoumat celou planetu, skenovat roztroušené předměty a bojovat s nepřízní flóry i fauny.

Na interakci s prostředím si autoři z Craneballs zakládají opravdu hodně a snaží se nabídnout hráčům dostatek variant, jak s okolním světem naložit. Hráči můžou těžit rudy, stavět ze získaných surovin základny, které lze přesouvat v rámci několika podnebných pásů. Přesuny jsou navíc velmi nasnadě kvůli implementované umělé inteligenci, jejímž hlavním cílem je schopnost dělat hráči ze života přiměřené peklo a vyvádět ho z rovnováhy stále novými nápady. K tomu přičtěme nejrůznější vozítka a vznášedla s propracovanou fyzikou a rýsuje se opravdu velice zajímavá hra, která nabízí spoustu různorodého obsahu a potenciálu i do budoucna.

V současnosti nicméně Planet Nomads disponuje poměrně rozporuplným hodnocením na Steamu a o něco lepším na GoGu. Hráči vytýkají hře plytkost a spoustu nedodělků, ale vzhledem k tomu, že šlo stále ještě o hodnocení testované verze, je třeba se mít na pozoru a rozhodně se nebát po hotové hře sáhnout. Hru ocení především publikum zasažené hramu jako Minecraft, No Man’s Sky nebo podobnými explorativně-budovatelskými survival hrami. Už jen kvůli podpoře českých autorů doporučujeme po hře sáhnout a zkusit si krásně vypadající boj o přežití. Zvlášť teď, kdy je hra k dostání s pěknou slevou.

Komentáře(1)

  1. Musím říct, že jsem tak náhle ukončení předběžného přístupu nečekal.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat