Oculus Quest bude těžit z úspěchu Beat Saber

Pavel Skoták – 30/04/2019

Ať už si o VR myslíte cokoliv, měli byste otevřít šampaňské. Netrvalo to ani rok a česko-slovenský projekt Beat Saber se přehoupl přes jeden milion prodaných kopií. V kontextu VR her, které se stále ještě hledají (a hledají si zároveň i cestu k tradičnímu konzumnímu hráči), se jedná o naprosto zásadní úspěch. Zvláště pak pro relativně malé studio Hyperbolic Magnetism, které bylo do té doby známé spíš malými hrami pro mobilní zařízení, jimž dominuje Chameleon Run, mimo jiné vítěz Apple Design Award.

Beat Saber v rámci oslav vydal nový balíček deseti elektronických skladeb pod názvem Monstercat, který přidá nemalé množství zábavy v pěti různých obtížnostech od jednoduché po pekelně těžkou.

To ovšem není jediný důvod, proč by na sebe autoři energií nadupaného Beat Saber měli slavit. V rámci vývoje VR, která se jinak dnes opravdu neobejde bez silného stroje nebo alespoň konzole, se totiž blíží nová generace reprezentovaná mimo jiné Oculus Quest. Tato novinka obnášející prakticky pouze headset a dvojici ovladačů se začíná prodávat letos na jaře v ceně kolem 9000 Kč a jednou ze startovacích her bude kromě VR verze Darth Vadera právě “náš” Beat Saber. Tleskáme.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články