O hrách a lidech – unikátní kniha rozhovorů s legendárními tvůrci videoher vychází v prosinci

Miroslav Žák – 18/11/2022

Redakce herního magazín Level vydá ve spolupráci s herním obchodem Xzone luxusně zpracovanou knihu rozhovorů s legendami herního vývoje jako Richard Garriott (Ultima), Peter Molyneux (Black & White) nebo Daniel Vávra (Mafia) pod názvem “O hrách a lidech”. Jde o první ze tří plánovaných publikací, o které si podporovatelé řekli během nadmíru úspěšné kampaně na Startovači.

O hrách a lidech nabídne výběr 37 nejzajímavějších rozhovorů pořízených během posledních takřka deseti let exkluzivně pro jednotlivá čísla Levelu. V mnoha případech se jedná o rozšířené verze rozhovorů, obsahující informace, které se již do samotného magazínu v dané době nevešly. Rozhovory jsou doplněné o kontextové články, aby všichni, i méně znalí čtenáři pochopili informace v rozhovorech obsažené.

“Kniha O hrách a lidech je v našem prostředí unikátní projekt. Podobnou kolekci autentických rozhovorů v knižní podobě nenajdete nejen na českém, ale i zahraničním trhu. Když jsme viděli, jaký je o tuto a další knihy zájem, rozhodli jsme do toho jít v redakci naplno, a zpracovat celou kolekci do luxusní podoby, aby měla hodnotu pro všechny zájemce o hry, herní kulturu, její současnost i historii,” vysvětluje motivaci za vznikem knihy jeden z editorů knihy a spolumajitel Levelu Martin Bach.

O hrách a lidech

Téměř dvoukilová kniha na svých stránkách mapuje skrze rozhovory herní průmysl od počátků až po současnost a nechybí v ní rozhovory s veličinami jako Warren Spector (Deus Ex), Richard Garriott (Ultima), John Romero (Doom), Brian Fargo (Wasteland, Fallout) Ron Gilbert (Monkey Island), Dan Vávra (Mafia, Kingdom Come), Marek Španěl (série Arma),Jakub Dvorský (Machinarium, Samorost) a mnoha dalšími osobnostmi.

O hrách a lidech

“Děkujeme podporovatelům na Startovači, bez nich by O hrách a lidech, ani další dvě plánované knihy nevznikly. Původně jsme chtěli vybrat 150 tisíc korun na digitalizaci archivu Levelu, ale když jsme viděli tempo, jakým roste množství vybraných peněz, přemýšleli jsme, jaké další cíle si nastavit. Knihy s videoherní tématikou jsme vždy chtěli udělat čili volba byla jasná. Přesto nás ani nenapadlo doufat, že dojde na všechny tři. Za přípravou O hrách lidech byla spousta práce na straně redakce, grafiků i partnerů jako Xzone, ale s výsledkem jsme maximálně spokojení. Splnili jsme si sen. A doufáme, že nejen nám, ale i lidem, kteří nás podpořili,” dodává Martin Bach.

O hrách a lidech

O hrách a lidech vyjde v prosinci 2022, ale již nyní si mohou zájemci publikaci předobjednat exkluzivně na Xzone.

O uvedení do klasické knižní distribuce se jedná.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.