Ministry of Broadcast – český pohled na Orwella

Pavel Skoták – 17/05/2019

Když se loni malá nezávislá hra Ministry of Broadcast prezentovala na brněnském Game Accessu, málokoho nechala chladným. Kromě českých médií si jí začali všímat i v zahraničí a byť má hra vycházet až ve třetím kvartálu roku 2019, už teď se může chlubit spoustou ocenění a doporučení, mezi nimiž nechybí IGN nebo vývojářská legenda, která loni Game Access navštívila, John Romero.

Pokud jste slyšeli o Ministerstvu švihlé chůze, jste sice kulturně vzdělaní, ale zabýváte se špatným ministerstvem. Ministry of Broadcast je česká příběhová plošinovka silně inspirovaná dílem George Orwella. Jeho kniha 1984 (a podle ní mrazivý film) prezentuje dystopickou společnost a demonstruje, jak by mohla vypadat centrálně řízená totalitní společnost, kde vládnoucí všechno vidí. Autoři z českého studia Hitcents kombinují Orwella s reality show a hlavního hrdinu umístili na Zeď, kterou musí překonat, aby se dostal na druhou stranu ke své rodině.

Na první pohled primitivní plošinovka ale skvěle vypadá. Pixel artové zpracování sedí k tématu velmi dobře a sami autoři popisují zvolený styl jako blízký české a ruské avantgardě, jíž je uzpůsobena i barevná paleta. Kromě nezaměnitelného vzhledu je hra prošpikována absurdními situacemi a korunována neméně absurdním humorem, jehož nedílnou součástí bude i společník v podobě mluvící vrány, která si rozhodně nebude brát s hráčem servítky. Čtyřčlenný tým ale nechce hráčům odprezentovat jen pouhou skákačku. Hra bude silně příběhově zaměřená a hráč se v ní bude muset popasovat kromě plošin také s nejrůznějšími nástrahami vládnoucího Režimu, který má Zeď i šílenou reality show na svědomí.

Letos se autorský tým představil s hrou i na uznávaném Pax East, kde v březnu odprezentovali nový trailer, s nímž se připravují na vydání hry na konci letošního roku. Nejvyšší čas začít stříhat metr.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články