Mashinky mají nový velký update

Michael Petr – 07/06/2021

Dnes (7. 6. 2021) vychází pro hru Mashinky od českého herního vývojáře Jana Zeleného velká aktualizace nazvaná City update. Strategická hra s vlaky a silniční dopravou inspirovaná sériemi Transport Tycoon a Railroad Tycoon se tak rozrůstá o velký obsahový balíček zaměřený na města.

Dnes (7. 6. 2021) vychází pro hru Mashinky od českého herního vývojáře Jana Zeleného velká aktualizace nazvaná City update. Strategická hra s vlaky a silniční dopravou inspirovaná sériemi Transport Tycoon a Railroad Tycoon se tak rozrůstá o velký obsahový balíček zaměřený na města.

Obsah City updatu:

Nová aktualizace pro Mashinky od základu přepracovává města ve hře. Obsahuje přes 50 nových budov (několik úrovní pro každou obytnou budovu, funkční stavby rozšiřující město nebo třeba několik dekorativních staveb). Městské domy se mění nejen při vylepšení, ale vizuální změnou projdou i při postupu do novodobější části hry.

Nyní máte možnost přímo ovlivňovat rozrůstání města a pomáhat tak místním zastupitelům s urbanistickými plány. Stejně tak můžete některé oblasti pro novou výstavbu zakázat a ušetřit tak nové osadníky znečištění a hluku od přilehlého průmyslu. K tomu využijete nejen stavbu silnic pro nové ulice, ale především celou řadu rozšiřujících budov rozdělených do několika skupin podle druhu vlivu na okolní budovy. Základní je občanská vybavenost (tedy škola, nemocnice, policie nebo hasiči). Postupem času se odemknou rozšíření města pro relaxaci (park, galerie, nebo třeba různá sportoviště). Poslední skupinou jsou budovy pro luxusní klientelu, jako například prodejna drahých automobilů značky Brm.

Díky těmto sférám vlivu se okolní budovy mění na větší a mohou na konci hry dosáhnout až 4. úrovně, která je reprezentovaná mrakodrapem. Spolu s tím se zlepšují jejich vzorce a mohou generovat podstatně více cestujících. Nebude to ale snadný úkol a zkomplikovat ho umí i zóna znečištění kolem průmyslových budov, kde jsou všechny budovy odsouzeny setrvat pouze na první úrovni.

Některé další oblasti se pak používají k určení, kde by se mělo město rozrůstat, nebo kterým oblastem se při výstavbě obytných budov naopak vyhnout.

Nová aktualizace také přináší přepracovaný generátor měst, který je nyní schopen používat mosty, tunely, otáčet budovu směrem k silnici, rozrůstat město i za železničními přejezdy nebo upravovat terén. Vytváří tak hezčí a realističtější města. K tomu využívá i například různé úrovně chodníků, naznačující „spokojenější“ městské části. Vše by mělo fungovat i na starší uložené pozice a tak vám nic nebrání opět naskočit na vlak a svézt se na tomto českém tycoonu.

Mashinky

Základní kameny hry Mashinky

Hra Mashinky je duchovním nástupcem hry Transport Tycoon a série Railroad Tycoon. Přináší ale celou řadu novinek a jedná se tak o Honzovu představu, jak by měla moderní tycoon hra vypadat.

  • Hra unikátně kombinuje realistickou grafiku, schématický konstrukční režim a herní pravidla inspirovaná deskovými hrami.

  • Díky tradičnímu izometrickému konstrukčnímu režimu zvládnete snadno navrhovat složitá železniční křížení, vytvářet dopravní spojení, objevovat a nakupovat nová vozidla a vybudovat dopravní impérium. Hra obsahuje unikátní systém technologických žetonů, díky kterým je třeba pečlivě vyvažovat přísun jak těch stavebních pro rozšíření stanic, měst a průmyslových budov, tak i těch používaných na pohon výkonnějších souprav

  • Díky realistické krajině a možnosti se nejen volně z pohledu první osoby projít nebo svézt, ale i řídit jakékoliv vozidlo z vaší dopravní flotily a pokusit se plnit jízdní řád na vlastní pěst, se nezastavíte, ani když vaše dopravní říše šlape jako hodinky

  • Postupem hraní se propracujete z období páry až k moderním rychlovlakům s elektrickou trakcí. Jak postupujete hrou, mapa se zaplní řadou nových druhů průmyslu, města se rozrostou a hra před vás postaví nové výzvy a příležitosti

  • To vše na procedurálně generované mapě nebo v ručně připravených krajinách. Hra podporuje i steam workshop a díky šikovné komunitě obsahuje už více než 300 nových lokomotiv, vagonů, vozidel, ručně připravených map, nebo změn v herních pravidlech

Hra byla hned od vstupu do předběžného přístupu velmi úspěšná. Na steamu si drží kolem 95 % pozitivních recenzí a získala celou řadu ocenění, včetně české a slovenské hry roku.

V nepravidelných bezplatných aktualizacích do hry přibývá nový obsah a mechaniky. Z plánovaných 7 hra obsahuje 6 historických epoch plných vlaků, silničních vozidel a průmyslových odvětví. Do plného vydání přibude několik dalších aktualizací, včetně poslední 7. epochy, letadel a v neposlední řadě i hry pro více hráčů.

Mashinky

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.