Článek

Mafia: Definitive Edition – Co zatím víme?

Dle původních plánů jsme měli zůstat v úžasu z oznámení a čekat do dalšího týden na více informací. Situaci ovšem poněkud nečekaně změnil Microsoft Store, který zveřejnil toho zveřejnil o dost víc, než jak bylo patrně původně plánováno. O tom svědčí i pozdější odstranění stránek jednotlivých her, komunita však nelenila a vše důležité si schovala. Dokonce i to, co bylo zatím skryto. Stránky nicméně běžely dostatečně dlouho na to, aby každý viděl, že na nás čeká remake, skutečná plnohodnotná předělávka. Ne vše je však viditelné na první pohled.

TEASER

První třetina oficiálně představeného teaseru se váže právě k první hře. Vzhledem k tomu, že jednička už ani zdaleka nebude vypadat tak, jak jsme ji dlouhá léta znali, je pochopitelné, že nejde o záběr z původní hry, jako je tomu v ukázce s druhým a třetím dílem. Tommy stojí zahalen pod rouškou tmy před svým autem, jež má zřejmě být dle bližšího zkoumání známý Schubert Six, některé tipy též zmiňují velmi podobný Falconer. O něco horší je to s identifikací toho, co nám Tommy říká, přesněji řečeno nejde o nic, co bych ve hře slyšeli, což bylo ověřeno prozkoumáním textů anglické verze hry, kde se nic jako „Everything I’ve done, I’ve done for my family.“ neobjevilo. S tím souvisí i zjištění, na němž se shodla řada lidí, že hlas, který slyšíme, nejspíše nepatří Michaelu Sorvinovi, jenž Tommyho daboval. A právě zde začínají dotazy, co z původní hry vlastně bude zachováno.

STRÁNKA HRY

„Faithfully recreated, with expanded story, gameplay and original score. This is the Mafia you remembered and much more.“

Tato věta si z celého popisu na MS Storu získala asi největší pozornost. Mafia přesně taková, jakou si ji pamatujeme, avšak s rozšířeným příběhem a současně i s upravenou hratelností. To se dalo očekávat, jelikož nám bude první díl bez větších pochybností naservírován v enginu, na němž běží Mafia III, ten ovšem na druhou stranu vychází z The Illusion enginu pro Mafii II. Nadšení vyvolalo datum 28. srpna coby datum vydání, což je skutečně velmi brzy a krásně se trefuje mezi data vydání v USA a Evropě před dlouhými 18 lety. Zajímavá je rovněž zkratka IL uvedena v souvislosti s Lost Heaven. Jde snad o Illinois? Bylo by to první konkrétní potvrzení toho, kde se příběh odehrává, navíc jedním z předobrazů města je Chicago, není to tedy vůbec od věci. A za zmínku též stojí příslib Tommyho obleku a taxíku do definitivních edicí Mafie II a Mafie III při vlastnění té první. Zarážející ovšem naopak byla přibližná velikost hry, kterou obchod udával na pouhých 100,84 MB, a věkové hodnocení hlásající pro všechny, to u Mafie samozřejmě platit nemůže. Tím nejdůležitějším, co se zde objevilo, byly samozřejmě…

SCREENY

Už pěkných pár let herní grafika často dosahuje takového vzhledu, že je problém ji rozpoznat od skutečnosti. Vidět něco takové v souvislosti s Mafií je ovšem poměrně velký šok a není se čemu divit. Stále je třeba brát v potaz fakt, že nevíme, nakolik jde jen o rendery a jak bude hra vypadat ve skutečnosti. Dočkáme se třeba všech detailů, které snímky ukazují?

Mafia: Definitive Edition

Zůstaneme-li u identifikace tohoto vozidla jako u Schubert Six, je zajímavé, že v původní hře byl taxíkem právě Falconer Yellowcar. Pohled zpředu skutečně naznačuje spíše Schubert, ale na rozdíl od Tommyho vozu zde chybí postranní kolo. Radostný návrat ohlašují modré policejní uniformy a oblíbená značka paliva Trago, v prvním díle ovšem jako Traco, došlo tedy ke sjednocení s druhým dílem včetně loga.

Mafia: Definitive Edition

Dvorek za Salieriho barem, zády k nám patrně Tommy, uprostřed Salieri, po jeho pravici na základě dalšího snímku s největší pravděpodobností Paulie, osoba po jeho levici ovšem na Sama moc nevypadá. Jisté však je, že se opět setkáme s oblíbeným i neoblíbeným Ralphem, jehož ikonické koktání snad bude zachováno, nutno však dodat, že jeho vzhled dosti připomíná NPC z třetího dílu. Vůz, o který se stará, připomíná Schubert Extra Six Fordor. Zajímavé je taky drobné přeuspořádání prostoru, jelikož schodiště, které vidíme v pozadí, naznačuje, že tentokrát si budeme chodit pro zbraně právě tam.

Mafia: Definitive Edition

Úhlavní nepřítel Morello ve svém typickém bílém obleku vystupující z vozu, který připomíná Lassiter V16, jímž však jezdí jeho bratr Sergio. Nalevo vidíme postavu, která se poměrně dost podobá neidentifikované postavě z předchozího obrázku. V popředí patrně Tom a Paulie vytahující Colt 1911, mezi nimi můžeme v pozadí spatřit policejní vůz, přičemž pro tyto účely v původní hře sloužil právě již několikrát zmiňovaný Schubert ve verzi Six Police. Opět si lze povšimnout řady zajímavých detailů, názvu obchodů nebo stánků, nahoře opět vidíme logo Trago.

Mafia: Definitive Edition

Lostheavenský přístav, který hrál důležitou roli nejen během prohibice, my se s ním ve hře ovšem setkali až řadu let poté, může tedy jít o ono rozšíření příběhu a novou prohibiční misi, která nás nevyšle pouze na farmu. V popředí vidíme značnou zásobu alkoholu, mafiány, kteří na vše dohlíží (v popředí s Thompsonem 1928, v pozadí s brokovnicí) a jednoho pracovníka. Scénu osvětluje Bolt Truck Flatbed.

Mafia: Definitive Edition

Dobrou chuť! Zde není pochyb o tom, uprostřed jaké akce jsme se na snímku ocitli, Morellovi lidé se rozhodli překazit Salieriho poklidný oběd. Vpravo na zemi můžeme vidět Salieriho, jenž má v ruce opět Magnum, vedle něj je sám Pepé, který si rozhodně přilepšil a jeho restaurace je zajímavě vybavena. A ve které z těch lahví asi bude ono výborné Chianti?

Mafia: Definitive Edition

Je čas skoncovat s Morellem, kam nás zavede honička v ulicích Lost Heaven tentokrát? Budeme doufat, že tohle není výjev ze skutečné podoby mise, jelikož je tu řada věcí, které jsou jinak. Především je jasný den a za neprůstřelnou limuzínou Silver Fletcher se v Lassiter V16 Roadster ženou pouze dva, jeden, nejspíš Sam, zde chybí. Dočkáme se letiště a mostu? Opět se zde nachází řada zajímavých novinek, například vůz Lost Heaven Water Co.

Mafia: Definitive Edition

Vincenzovo doupě plné zbraní. Zde můžeme spekulovat, zda zbraně na stole slouží pouze jako prezentace toho, co hra nabídne, či budeme mít možnost volby jako třeba u Žlutého Peta. Nechybí ani zbraně na blízko, Molotovovy koktejly, které jsou sice historicky nepřesné, ale Mafii si bez nich představit nedovedeme, a zvláště zajímavě pak působí pouzdro postavené na židli vlevo. I zde nalezneme něco z Mafie III, konkrétně jde o ceduli v levém horním rohu.

PRODLOUŽENÁ UKÁZKA

Na stránkách obchodu se přece jen ještě něco skrývalo, a to prodloužené představení v teaseru. O leak se na Twitteru postaral uživatel WalkingCat (@h0x0d). Rázem se mohlo přestat spekulovat o místě, kde se scéna odehrává, jelikož můžeme krásně vidět záběr na Salieriho bar. Dá se předpokládat, že právě tuto ukázku uvidíme oficiálně 19. května večer v rámci představení a zahájení předobjednávek, jak udává info na konci. 

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat