Preview

Jester’s Quest – Cesta za půlkou princezny

Na začátku ledna letošního roku spatřil světlo světa robůtek poháněný rybkou jménem Attu. Překrásně stylizovaná hopsačka Feudal Alloy spadající do subžánru metroidvania od českého tvůrčího týmu Attu Games se dočkala vesměs kladného přijetí a já sám jsem si její recenzování užil. Ovšem není to jediná středověká/magická/steampunková plošinovka, která se v okolí kutí.

V lednu 2017 se objevila širokou veřejností snadno přehlédnutelná plošinovka Jester’s Quest od slovenského studia Cybernautic. Zatímco český Feudal Alloy se vydal cestou kreslené čisté grafiky, slovenský zářez na plošinkové scéně je ztělesnění argumentu, proč se metroidvaniím tak daří mezi indie studii. Hráč se ujímá role dvorního šaška, který se vydává zachránit království a získat k tomu i půlku princezny.

Šašek vybaven pogocellem se pouští do nejrůznějších prostředí v dobré padesátce levelů zpracovaných, jak sami autoři říkají, TRUE pixelartem. Nečekejte tedy žádné high-res textury ani nic podobného. A žádné moderní techniky nepoužívá ani animace, díky čemuž mi první pohled na trailer připomněl třeba kouzelnického profíka Simon the Sorcerrer.

K tomu přičtěme naprosto dokonale znějící chiptunes, orchestrální a středověkou hudbu, možnost osedlat si jednorožce a vše okořňme troškou elektrických kytar, abych o hru projevili zájem i ortodoxní metalisté, kterým jednorožec stačit nebude.

Jester’s Quest nejprve zdárně prošel Steam Greenlight, kde dostal zelenou, a hráči by měli dostat možnost zahrát si za kouzelného šaška v druhém kvartálu 2019.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat