Vývojářské studio
Webgame
Vydáno
2000
Distributor
Freeware
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Značka hry

Popis hry

Webgame je online webová multiplayer budovatelská strategie, která se vyznačuje zejména svým komplexním pojetím. Hráč se ujme řízení země a záleží na jeho zkušenostech, schopnosti diplomacie a někdy i štěstí, jak dokáže rozvíjet ekonomiku své země, obchodovat s ostatními hráči na světovém trhu, pomáhat si vzájemně v alianci a bránit či rozšiřovat své území bojem. Hra se odehrává v blízké budoucnosti, ve které již lidstvo využívá strojů, termojaderné fůze a proběhlo první setkání s UFO.

Hraje se v dekádách, tzv. věcích. 1 věk je dlouhý 39 dní 9 hodin a po ukončení dekády se výsledky hráčů zaznamenají do žebříčků, celá hra se restartuje a hráči začínají znovu od začátku. Odehrává se tahovým způsobem prostřednictvím kol. Věk má přesně definovaný maximální počet kol – 3976. Jedno kolo přibývá jednou za 15 minut a celkem si může hráč nastřádat 140 + 200 kol v zásobníku. Během 24 hodin tak může postupně odtahat až 340 kol. Po vyčerpání dostupného množství kol musí hráč čekat než se mu kola opět doplní s tím, že odehrávat může kdykoliv má kola k dispozici a při doplnění celého zásobníku mu začínají kola propadat. Je tedy nutné, aby se hráč připojil a odehrál alespoň jednou za 72 hodin.

Po založení země si hráč vybírá zřízení a směr, kterým se ve hře v dané dekádě chce věnovat. Základními vlastnostmi každé země jsou hospodářství, spokojenost obyvatelstva, vojenská síla, technologická vyspělost, hodnost, rozloha a prestiž. Jednotlivá zřízení tyto vlastnosti různým způsobem ovlivňují a to hráčům dává nespočetné množství kombinací jak svou zemi odehrávat.

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.