Vývojářské studio
Hippo Games
Vydáno
2006
Distributor
Freeware
Země vývoje
Žánr hry
Typ hry
Multiplayer
Ne
Značka hry

Popis hry

Každý je miluje a přesto na Hippu žádní nejsou. Lépe řečeno nebyli. Už JSOU – ANO jsou tu worms/scorche clon!!! Hurááá. Pravdou je, že zatím jde spíše o tech demo, ale chodit a střílet už jde a to je to hlavní.

V duchu nové tradice je hra samozřejmě plně funkční v Linuxu, který je také jejím domovským prostředím. Nicméně i uživatele Woken (blééé) si mohou hru vyzkoušet. Jak už to tak bývá, je hra v duchu svobodného softwaru a může se pyšnit moderním přívlastkem opensource – konkrétní licence je GPL jako drtiví většina her na celém Hippu. Je tedy zajímavá i pro vývojáře, neboť se mohou kouknout autorovi pod pokličku.

Windows verze je připravena ihned ke spuštění a Linux verze je potřeba překompilovat, což ma výhodu, neboť hra bude přeložena na vaší architekturu, takže například využijete báječné 64 bitové instrukce vašeho miláčka. Ke kompilaci pak budete potřebovat několik „standartních herních knihoven“. Konkrétně tedy SDL, SDL image a SDL ttf.

Jak si možno všimnout, hra je moderně ve 3D. Proto můžete prohnat i svou 3D kartu. Jako 3D rozhraní je použito báječné OpenGL pro svou nezávislost na platformě a operačním systému. Díky tomu se podařilo i udělat port na MacOSX – takže pokud máte Jablíčko a trochu času, můžete si také zahrát.

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.