Vývojářské studio
EdenSoft
Vydáno
4. prosince 2022
Distributor
Freeware
Země vývoje
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne
Engine

Popis hry

Předmětem práce bylo vytvořit ekologicky zaměřenou počítačovou hru pro děti ve formátu 2D. Hra má za úkol přiblížit dětem proces recyklace PET láhve formou jednotlivých miniher. Každá minihra zobrazuje část procesu recyklace (sběr, dovoz, třídění, lisování atd.). Ve hře se hráč seznámí s procesem recyklace plastové PET lahve od sesbírání odpadků v lese až po vytvoření nové lahve z recyklovaného materiálu. Jednotlivé kroky procesu jsou hráči představeny pomocí jednoduchých miniher. Mezi úkoly mu vždy postava Vydry říční vysvětlí, jak daný úkol zapadá do celkového procesu a jaké jsou mechaniky a ovládání další minihry. Celá hra je ovládána pomocí myši.

Cílem hry je jednak to, aby dítě pochopilo smysl a proces recyklace a zároveň si dítě procvičí takové schopnosti jako je postřeh, udržení pozornosti, dovednost třídit předměty podle tvaru, barvy, velikosti, rozvine svoje kognitivní a motorické dovednosti.

Výsledná hra patří mezi výukové a je určena pro děti mladšího školního věku, konkrétně první a druhé třídy základních škol. Její předností je jednoduché a dětem přístupné ovládání, zároveň kreslená a pohádková grafika.

Tato hra byla vytvořena jako maturitní seminární práce a zúčastnila se Festivalu Animánie.

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.