Stav hry

Vydánocz

Datum vydání

2001

Vývojář

Marek Mojzík

Distributor

Freeware

Oktagon

Oktagon

Žánr hry

Logická

Platforma

Windows PC

Typ hry

Freeware

Multiplayer

Ano -


 0 se líbí


Sbírky

Pro přidávaní do sbírek se prosím přihlašte.

Popis hry

Oktagon je remake stařičké hry Hexxagon. Hlavní tvar políčka nebude však šestiúhelník, ale osmiúhelník (octagon=osmiúhelník) doplněný čtyřúhelníky.

Pravidla Jsouou prakticky totožná s Hexxagonem a mým Kvadragonem, ale díky rozdílnosti vedlejších políček budete muset při hraní postupovat trochu jinak, používat jiné taktiky. Osmiúhelníky jsou větší a dotýkají se osmi jiných políček, na které se bude moci figurka rozmnožit. Naopak čtyřúhelníky se dotýkají jen čtyř obrazců, mají menší možnost se rozmnožit. Tato zdánlivá nerovnováha úplně vyvracuje původní taktiky Kvadragonu. A proč zdánlivá nerovnováha? Protože pokud si nepřítel vyhlídne poblíž váš volný čtverec, přebarví vám třeba i několik osmiúhelníků a to je pak pro vás dost nepříjemná zkušenost a uvědomíte si, že v tom jakási rovnováha je.

Pracovní název Oktagonu je Kvadragon II, měl to být původně nástupce hry Kvadragon, kterou jsem naprogramoval zhruba před rokem. Ve hře si můžete vybrat, jestli chcete hrát podle oktagonových pravidel či podle klasických pravidel Kvadragonu.

Výhodou oproti předchozí hře bude možnost hrát až ve čtyřech hráčích současně! Můžete si pak uspořádat třeba rodinou hru, na poli o velikostí 30×30 to bude určitě velmi dobrá partie. A hrát sám proti třem počítačům – to také nění špatné.

Oficiální stránky

www.czech-ware.net

Pomozte nám s obsahem

Víte věci, co my ne? Chcete doplnit obsah ve hře? Budeme rádi když nám pomůžete.

Doplnit informace

Komentáře (0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat

Podobné hry