Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

Oktagon

Vývojářské studio
Marek Mojzík
Vydáno
2001
Distributor
Freeware
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ano

Popis hry

Oktagon je remake stařičké hry Hexxagon. Hlavní tvar políčka nebude však šestiúhelník, ale osmiúhelník (octagon=osmiúhelník) doplněný čtyřúhelníky.

Pravidla Jsouou prakticky totožná s Hexxagonem a mým Kvadragonem, ale díky rozdílnosti vedlejších políček budete muset při hraní postupovat trochu jinak, používat jiné taktiky. Osmiúhelníky jsou větší a dotýkají se osmi jiných políček, na které se bude moci figurka rozmnožit. Naopak čtyřúhelníky se dotýkají jen čtyř obrazců, mají menší možnost se rozmnožit. Tato zdánlivá nerovnováha úplně vyvracuje původní taktiky Kvadragonu. A proč zdánlivá nerovnováha? Protože pokud si nepřítel vyhlídne poblíž váš volný čtverec, přebarví vám třeba i několik osmiúhelníků a to je pak pro vás dost nepříjemná zkušenost a uvědomíte si, že v tom jakási rovnováha je.

Pracovní název Oktagonu je Kvadragon II, měl to být původně nástupce hry Kvadragon, kterou jsem naprogramoval zhruba před rokem. Ve hře si můžete vybrat, jestli chcete hrát podle oktagonových pravidel či podle klasických pravidel Kvadragonu.

Výhodou oproti předchozí hře bude možnost hrát až ve čtyřech hráčích současně! Můžete si pak uspořádat třeba rodinou hru, na poli o velikostí 30×30 to bude určitě velmi dobrá partie. A hrát sám proti třem počítačům – to také nění špatné.

Ke stažení

Fotogalerie

Zatím žádné recenze, buď první!

0.0
Počet recenzí (0)

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.