Vydáno
Vydáno

Mage 1 - kouzelník zachráncem lidstva

Vývojářské studio
Moon Games
Vydáno
2007
Distributor
Freeware
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne

Popis hry

Český autorský tvůrčí tým freeware Moon Games vytvořili kouzelnou hru, obsahující prvky adventury, arkády i akční hry. Přestože je hra zpracována v programu Game Maker, který není u všech tak docela oblíben, nutno uznat, že se jim hra vskutku vydařila, přitom se jedná opravdu o kolektiv mladých mládenců, kteří si ale při své tvorbě počínají jako zkušení borci. Není to samozřejmě jejich jediná hra, jedná se spíše o jejich prvotinu, ale slibuji vám už teď, že vás co nejdříve s další jejich tvorbou seznámíme a nabídneme vám ke stažení jiné jejich dílko, tentokráte už více vybroušené a rozpracované do podrobných detailů. Takže pokud fandíte českým autorům, pak neváhejte a pusťte se do hraní.

Příběh hry hned na samotném začátku se jeví velice zajímavým, i když hra není ozvučena, formou textových zpráv se vždy a včas vše nutné a potřebné ke zdárnému hraní dozvíte. Děj hry je tedy vskutku jakoby vystřižený z nějaké strašidelné pohádky, neboť se hned po spuštění hry dozvíte, že zlý Pán pekel ohrožuje pokojnou a mírumilovnou zemi, takže tamější obyvatelstvo žije ve strachu a hrůze nejen o svůj majetek, ale neuchrání před těmito satanáši ani holé životy. Jako na zavolanou se ale mezi místními chaloupkami objeví vzácný host, kouzelník Dobroděj, se kterým se samozřejmě ve hře ztotožníte vy sami.

Brzy také zjistíte, že všichni obyvatelé této nešťastné krajiny doufají, ba dokonce věří, že to budete právě vy, kdo osvobodí jejich zemi od loupeživých a vraždících hord a armád Pána pekel. Na cestu vám bude popřáno mnoho štěstí a úspěchů a hned se můžete vydat na pochod. Lze pokračovat po žlutě vyznačených pěšinkách a následovat tak jednoho z místních obyvatel, ale není to podmínkou, výhodou při tomto postupu je skutečnost, že se můžete, ale ne vždy musíte, formou nového textu dozvědět, kudy dál a co je nutno splnit. Kouzelníka, kterým jste jak už jsem řekla právě vy, ovládáte pomocí všech kurzorových kláves a pokud narazíte na nějaké pekelníky, používejte na ně kouzelnou hůlku, kterou spouštíte mezerníkem.

Tak se pomalu budete dostávat do všech herních lokalit, likvidujte i pekelné ohnivé koule a sbírejte po cestě předměty, tímto budete moci zvyšovat rozsah vašeho zdraví a získávat za bonusové předměty cenné herní body a i toto, dosáhnout co jejich největší počet, je cílem a účelem hry, pokud tuto podmínku nesplníte, nikdy zdárného konečného cíle nedosáhnete. Prozkoumávejte tedy řádně a důkladně celé okolí, vyhýbejte se všem nástrahám a hlavně pekelným ohňům, které vám nejen uberou na zdraví, ale mohou vás i pronásledovat a tak vás připravit o to nejcennější, co máte, tedy o váš život, neboť ač jste kouzelníkem, jste smrtelní jako každý lidský jedinec.

Nebudu vám podrobně popisovat, jak postupovat ve hře dále, neboť jednak píši recenzi a ne návod na hru, jednak vám přece nemohu všechno „vyslepičit“ předem a připravit vás o překvapení a dokonalý herní zážitek, snad jen tolik, že na vás ve hře čeká spousta různých překvapení a nečekaných zvratů. Nečekejte od hry žádný zázrak, ale rozhodně za zahrání stojí a navíc, je přece ve vaší mateřštině, takže všemu porozumíte a pochopíte včas, jak dál a kde jste něco vynechali, nebo udělali mnohdy nenapravitelnou chybu. Na výslovné přání jednoho z autorů hry Petra Tománka podotýkám, že se jedná o pouhou beta verzi, přesto za zahrání vskutku stojí.

Fotogalerie

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.