Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

Lemmings

Vývojářské studio
Libor Lasota
Vydáno
2014
Distributor
Libor Lasota
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne

Popis hry

Cílem hry je zachránit předem určený počet malých, hloupých stvoření, lumíků, kteří spadnou ze stropních dveří, a dopravit je do nedaleké pyramidy. Ve hře se pohybujete kurzorem, kterým těmto malým postavičkám zadáváte různé úkoly, které budou postupně plnit. Mezi jednotlivými činnostmi můžete přepínat pomocí kláves K2 až K9. Počet činností je vždy omezen, což naznačují čísla u jednotlivých symbolů činností. Pokud zde není žádné číslo, nelze danou aktivitu použít.

První úrovně slouží k seznámení se s hrou. Naučíte se v nich používat činnosti, které jsou umístěny ve spodní části obrazovky a které vždy nějakým způsobem ovlivní chování konkrétního lumíka. V těchto jednoduchých cvičných úrovních stačí uložit třeba jen jednoho lumíka a použít ho jen na jednu akci. Později se však složitost úrovní zvyšuje a na výběr máte více než jednu činnost. Musíte zvolit strategii a určit, které činnosti bude nejvýhodnější použít. Po každé úspěšně dokončené úrovni se dozvíte heslo k další, takže příště můžete pokračovat tam, kde jste minule skončili.

Kromě aktivit se na spodní liště nachází několik dalších tlačítek. Symboly „-“ (K0) a „+“ (K1) slouží k ovládání rychlosti, s jakou lumíci vypadávají z otvoru ve stropě, dvěma symboly tlapek (K10) můžete hru kdykoli pozastavit a symbolem „atomového hřibu“ (K11) zcela vpravo můžete vypustit všechny již vypuštěné lumíky.

Ke stažení

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.