Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

FixFox

Vývojářské studio
Rendlike
Vydáno
31. března 2022
Distributor
Joystick Ventures
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne
Procesor
SSE2 instruction set support
Paměť
4 GB RAM
Grafická karta
Nvidia Geforce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850, 2+ Gb of vram
Pevný disk
2 GB volného místa
Jazyk titulků
Jazyk rozhraní

Popis hry

FixFox je velmi milá sci-fi adventura. Hrajete za vesmírnou mechaničku Vix, která ztroskotá na záhadné planetě, kde jsou veškeré nástroje zakázány. Vix a Tin, její nerozlučný batoh na nářadí, čeká cesta napříč planetou Karamel, objevování pirátských skrýší, opravování přátelských spotřebičů a především rozličné místní delikatesy.

Proháněj se po planetě na neohroženém skútru, odstraňuj překážky pomocí masivního nakladače nebo se jen tak procházej a přitom prozkoumávej odlehlá zákoutí Karamelu. Broukej si chytlavé songy při objevování skrytých míst, protoč mozkové závity u ztřeštěných hádanek a nakonec se utáboř vedle praskajícího ohně pod hvězdným nebem.

Opravuj přátelské stroje, jako třeba dychtivou sekačku, za pomoci netradičních nástrojů – mincí, náplastí, svítících banánů… vlastně čehokoliv. Splň si sen každého vesmírného mechanika a postav si vlastního obřího mecharobota, kterým můžeš místní roboty vytáhnout z bryndy.

Při opravování jednomu vyhládne a chutné jídlo je ten nejlepší způsob, jak zakončit náročný den. Obyvatelé planety milují dobré jídlo a rádi se o ně dělí – třeba domácí polévky, misky s rýží nebo puding, který, na mou duši, není prošlý. A pokud při jídle zapředeš hovor s novými přáteli, získáš nejednu cennou radu.

Původně banální oprava majáku vtáhne Vix do nečekaně divokého víru dění. Dávno ztracený bratr hledající svého sourozence, umělé inteligence s nevyřešenými traumaty a vleklá potyčka mezi planetárními frakcemi – to je jen několik příkladů z klubka záhad, které musí Vix rozmotat, aby tomu celému přišla na kloub.

Ve snaze vyrovnat se s ochlazujícím se klimatem Země podstoupilo lidstvo genetickou proměnu a přijalo některé vlastnosti zvířat. Kožich získaný genovým roubováním pomáhá lidem proti chladu a schopnost hibernace jim umožňuje spát během dlouhých mezihvězdných letů. A tahle chlupatá budoucnost je dějištěm FixFoxu.

Hra se původně jmenovala SPACR.

Ocenění

Editorial Selection

Odkazy (3)

Zatím žádné recenze, buď první!

0.0
Počet recenzí (0)

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.