Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

FixFox

Vývojářské studio
Rendlike
Vydáno
31. března 2022
Distributor
Joystick Ventures
Země vývoje
Žánr hry
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne
Procesor
SSE2 instruction set support
Paměť
4 GB RAM
Grafická karta
Nvidia Geforce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850, 2+ Gb of vram
Pevný disk
2 GB volného místa
Jazyk titulků
Jazyk rozhraní

Popis hry

FixFox je velmi milá sci-fi adventura. Hrajete za vesmírnou mechaničku Vix, která ztroskotá na záhadné planetě, kde jsou veškeré nástroje zakázány. Vix a Tin, její nerozlučný batoh na nářadí, čeká cesta napříč planetou Karamel, objevování pirátských skrýší, opravování přátelských spotřebičů a především rozličné místní delikatesy.

Proháněj se po planetě na neohroženém skútru, odstraňuj překážky pomocí masivního nakladače nebo se jen tak procházej a přitom prozkoumávej odlehlá zákoutí Karamelu. Broukej si chytlavé songy při objevování skrytých míst, protoč mozkové závity u ztřeštěných hádanek a nakonec se utáboř vedle praskajícího ohně pod hvězdným nebem.

Opravuj přátelské stroje, jako třeba dychtivou sekačku, za pomoci netradičních nástrojů – mincí, náplastí, svítících banánů… vlastně čehokoliv. Splň si sen každého vesmírného mechanika a postav si vlastního obřího mecharobota, kterým můžeš místní roboty vytáhnout z bryndy.

Při opravování jednomu vyhládne a chutné jídlo je ten nejlepší způsob, jak zakončit náročný den. Obyvatelé planety milují dobré jídlo a rádi se o ně dělí – třeba domácí polévky, misky s rýží nebo puding, který, na mou duši, není prošlý. A pokud při jídle zapředeš hovor s novými přáteli, získáš nejednu cennou radu.

Původně banální oprava majáku vtáhne Vix do nečekaně divokého víru dění. Dávno ztracený bratr hledající svého sourozence, umělé inteligence s nevyřešenými traumaty a vleklá potyčka mezi planetárními frakcemi – to je jen několik příkladů z klubka záhad, které musí Vix rozmotat, aby tomu celému přišla na kloub.

Ve snaze vyrovnat se s ochlazujícím se klimatem Země podstoupilo lidstvo genetickou proměnu a přijalo některé vlastnosti zvířat. Kožich získaný genovým roubováním pomáhá lidem proti chladu a schopnost hibernace jim umožňuje spát během dlouhých mezihvězdných letů. A tahle chlupatá budoucnost je dějištěm FixFoxu.

Hra se původně jmenovala SPACR.

Ocenění

Editorial Selection

Odkazy (3)

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.