Horké léto – Návod

Miroslav Žák – 06/07/2017

1.Na ostrově lidojedů
Na začátku seberte kámen, sedačku u ohniště a všechny věci ve stanu. Jděte k lodi. Tady opět seberte všechny věci. Okolo stanu projděte dál, seberte liánu. Jděte dál a zastřelte opici. (Co na to asi ochránci přírody?) Tu seberte spolu s další liánou. Rozkuchejte opici. Pomocí sekery sundejte u jeskyně kůru ze stromu. Sekerou z ní vyřezejte pádlo. Pohrozte kočičce brokovnicí. Jděte do jeskyně. Sekerou otevřete truhlu a seberte všechny věci v ní. Se sekyrou v ruce se pusťte do živého šikmého stromu u moře za stanem. Na spadlý strom použijte pilu. Klády svažte kratší liánou a máte vor. Delší k němu přivažte a zapřáhněte za ní hrocha. Toho probudíte hozením šipky do jeho sedinky. Jděte k lodi a kamenem sestřelte kokos. Seberte kokos a kámen. Do kokosu vyvrtejte nožem díru. Nasypte do něj prach, přidejte zápalnou šňůru. Tuto nádivku nacpěte do opice. Jděte úplně doprava až k moři u ostrova lidojedů. Sklem zapalte opici a hoďte ji do vody. Po „nasycení“ žraloka si vyjeďte vorem.

2.Jak najít rodiče a ségru
Na ostrově jděte do vesnice. Sestřelte brokovnicí lebku nad strážným. Seberte kopí. Jděte na náves. Dříve, než si promluvíte s „ožraným“ bělochem, vlezte do chatrče. Tam pod postelí šťourejte kopím tak dlouho, dokud tam nic nebude. Vraťte se na náves a promluvte s trosečníkem. Zemanem?. Řekne vám, že když mu přinesete zlatý řetízek, pomůže vám. Jděte nalevo ke kotlu a zašťourejte v něm kopím (opět dokud nebude prázdný). Vytáhněte lebku a řetízek. Řetízek dejte Zemanovi. Řekne vám o bráně. Můžete se tam jít podívat. Nahoru doprava. Vraťte se k bílému divochovy Zemanovi a optejte se ho na jinou cestu ke kleci. Vyjděte ven z vesnice a dejte se doleva. Po cestě seberte škrabku a půlku kokosu. Sekerou přesekejte strom a přejděte na druhou stranu. Po cestě můžete také ulámat klacíky (větve, no jsou tam, taky jsem je nemohl najít). Vezměte z hnízda slámu a pokračujte v cestě. Prohlédněte rozbitou loďku a vraťte se k domorodci. Řekne vám o lepidle. Pro první přísadu se vraťte na první ostrov. Jděte do části, kde je také papoušek, tam je strom a z něj vytéká smůla. Seškrabejte ji škrabkou do kokosu. Když už jste tady, tak v jeskyni sundejte kopím zcela nápadný krápník. Seberte červený kámen. Sekerou z lebky udělejte misku. Ukažte kokos domorodci. Řekne vám o druhé přísadě. Tou je „krev bohů“. Nožem rozřežte bůžka, kterého jste našli pod postelí v chatrči. S kokosem jděte k domorodci. Řekne vám o poslední přísadě „Příchuť moře“. Jděte k voru a přejeďte na druhou stranu. Do kokosu naberte vodu z moře. Jděte ke kotlu. Položte kámen do ohniště. Polijte kámen vodou z kokosu. Voda se vypaří, ale sůl zůstane. Rukavicemi seberte kámen, na který vzápětí použijte kokos a dojděte s ním k domorodci. Jděte k bráně a zasuňte do obou rukou oba diamanty. Na oltář položte sekeru a ostatní věci (pro zpestření to nejprve zkuste bez odložení). Použijte lano na nohu klece. Jděte k padlému stromu. Klacíky dejte na ohniště, položte tam lebku. Ohníček zapálíte opět střepem. Lepidlem spojte prasklou loď. Lodí přeplujte k lanu. Na lano přidělejte pilu. Vraťte se ke kleci s rodinou. Vytáhněte lano a seberte pilu. Pilou přeřezejte nohu klece.

3.Dům mafiánského bosse
Po probuzení si promluvte s gorilou a zase si dejte šlofíka. Až strážný usne, zbavte se ho židlí. Vezměte mu pásek a spoutejte ho (v případě, že tak neuděláte stihne vás krutý trest)! Vyjděte ven. Seberte lahvičku a smeták. Jděte doprava a ze sochy vyndejte klíč. Jděte do dveří. V kuchyni seberte naběračku a váleček. Dále láhev s Koka-kolou a lahvičku vedle ní. Pokecejte s uklízečkou. Řekne vám svůj pravdivý příběh (máte čas na kafčo). Jděte dál do haly. Použijte naběračku na vázu a vyndejte klíč. Jděte do pokojíku, seberte polštářek. Teď, když už máte polštářek, vraťte se do kuchyně a dejte ho kuchařce na hlavu. Vezměte váleček a udeřte jí. Láhev, co jí vypadla z ruky, seberte. Pak vyjděte nahoru po schodech. Z bidetu vyndejte svoje pivo. Malým klíčkem otevřete šuplíky, z nichž vyndáte arašídy. Pokecejte s Barbarou. Pošle vás pro něco „vostrýho“. Pak jděte za Máry a opět sní pokecejte. Pošle vás znova za Barbarou a ta opět za Máry. Ta vám konečně dá klíč od sklepa (dveře v hale se štítkem). Dojděte až dolů a zdvihněte vyčnívající láhev vína za prostředním sudem. Odneste ji Barbaře a pokecejte. Potom sesbírejte ze země punčochy a podprsenku (ta vám sice bude dál na nic, ale proč jí nemít:-)).

4.Okolí domu a sklep
Otevřete okno a po svázaných punčochách, uvázaných za bidet, se spusťte dolů ven z domu. Jděte doleva, po cestičce k zahradníkovi, se kterým si zase pokecejte. Potom do prázdné láhve od kuchařky nalijte jed na krysy a dejte mu to (notorik jeden). Zaklepe bačkorami a vy si seberte vodku co odložil. Seberte žebřík stojící opodál a jděte nazpět k domu. Tam pokračujte k bráně a zde doleva ke garážím. Vlezte do garáže a seberte ze země šroubovák a kladivo. Pak jděte ven až k bráně a pořád po cestičce. Seberte ze země kámen a jděte stále dál až ke kůlně. Před ní zdvihněte plechovku a nastartujte traktor klíčkem co máte. Kam jedete?!… Brzděte!!! No co, stane se i v lepších rodinách, ne? Zdvihněte ze země páčidlo a lano. Vylezte nahoru a zmapujte si prostor. Já jen, abyste věděli, že trezor a vysílačka bez antény, proudu a kondenzátoru, jsou zde. Pak jděte zpět po cestičce a u brány rozbijte kamenem poštovní schránku. Vezměte dopis, co vypadl, a vraťte se k domu. Tady opřete žebřík mezi okny o zeď a lezte. Dejte přečíst dopis Barbaře. Pak půjdete po schodech dolů a promluvte si s Máry. Má nervy se skvrnou, po těch „prasatech mafiánech“. S tou jí pomozte. Řekne vám o čistidlo. Běžte k Barbaře a dejte jí prázdnou lahvičku od čistidla. Přeloží vám z etikety složení: sůl, voda a kolovod. Kolovod? Jo, kolovod. Do lahvičky namíchejte kolu s vodkou a máte třetí přísadu. Teď ještě ty dvě zbývající. Jděte do sklepa a páčidlem odstraňte křeslo. Stiskněte tlačítko a vlezte do díry. Našli jste tajné průchody na předchozí dva ostrovy. Dejte se do první chodby. Dojděte až k moři (tam, kde byl žralok) a tady seberte ze země veliký kámen a do lahvičky od čistidla naberte zbývající dvě přísady. Vodu a sůl = mořská voda. Pak už jen na tomto ostrově dojděte za papouškem a dejte mu arašídy. Na oplátku vám dá drát. Pak se vraťte do tajné chodby a dejte se pro změnu druhou chodbou. Na jejím konci se vydejte do vesnice lidožroutů.

5.Velké finále
U kotle seberte poleno (vlevo nahoře) a pak jděte k útesu. Tam na začátku seberte prkno ležící na zemi, jděte chodbou nazpět. V hale vyčistěte skvrnu čistidlem vaší výroby. Za odměnu vám Máry řekne, kde je otec a dá Vám klíč od trezoru. Než půjdete vybrakovat trezor, stavte se cestou v obýváku (pro stoličku a kouli) a v ložnici, kde rozbijete kladivem věž a seberete kondenzátor, který vypadne. Z trezoru vyndejte návod k sestrojení pasti na stráž, jež hlídá otce. Jděte do tajné chodby a past zhotovte: Do díry v zemi zastrčte koště. Do rýhy položte houpačku, sestrojenou z polena a prkna. Na záplatu postavte stoličku a na ni kouli. Na houpačku položte balvan a za kliku uvažte lano. Nyní vyčkejte. Měkčí nátury nechť odvrátí zrak od monitoru, neboť následující záběry jsou opravdu drastické. Otec vám dá baterky a vy běžte do kůlny opravit vysílačku. Proud, kondenzátor a anténu v podobě drátu máte, tak se dejte do práce… Hotovo? Tak volejte o POMOC!!!

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.