Článek

Gamer Pie Level 4 tento rok rozkryje mnohé příběhy

Update: V souvislosti s opatřeními souvisejícími s šířením COVID-19 se Gamer Pie Level 4 přesouvá na 31.10.2020

Původní článek:

Brněnský videoherní festival Gamer Pie otevírá brány svého čtvrtého ročníku 28. března 2020. Po loňském vyprodaném festivalu se Gamer Pie vrací do Impact Hub Brno, do kterého zavítá tradiční porce témat z oblasti herního průmyslu, kultury a akademie mající za úkol představit svět videoher široké veřejnosti. Hlavním motivem jsou tentokrát příběhy a to nejen ty herní, ale i lidské, kterých se v herním průmyslu odehrávají denně tisíce.

Jedna z hlavních přednášek je na schopnosti vytvářet příběhy postavená a má ji na svědomí Martin Klíma, který do Česka přenesl v podobě Dračího doupěte fenomén stolního hraní Dungeons & Dragons. O tom, jak velký vliv může mít na vyprávění sám hráč se pak rozpovídá Ivan Buchta v přednášce na téma emergentního hraní. O psaní příběhů ví své také bývalý herní novinář a autor kultovních Bran Skeldalu Jindřich Rohlík, jehož přednášku nejen o Branách byste si také neměli nechat ujít.

Těšit se můžete na Lucii Šickovou z Pixel Federation nebo povídání o legendárních Buláncích, které doprovází i samostatná výstava. K vidění budou také takzvané Serious Games, tedy hry vyvíjené pro vzdělávací účely, o které se podělí Fakulta informatiky Masarykovy univerzity. Chvilku oddechu si pak můžete dopřát u rybářského simulátor, o který se podělí Mendelova univerzita.

Po loňském úspěchu se vrací také Herní stezka, kde se představí herní projekty velkých, středních i menších studií, mezi nimiž najdete například orwellovskou hru Ministry of Broadcast. Těm bude zdatně sekundovat Herní Speed Dating, kde se se představí nejrůznější malé hry a hříčky. Tradiční součástí pak bude i Herní bazárek, odkud všechny utržené peníze poputují Centru Kociánka. Další obsah doprovodného programu pořadatelé průběžně zveřejňují na svém Facebooku. Celým festivalem pak bude návštěvníky provázet duo Lukáš Grygar a Šárka Tmějová.

Ještě před samotným čtvrtým ročníkem se ale v Brně uskuteční také několik menších akcí pod hlavičkou Gamer Pie Week, v rámci kterého se můžete těšit na deskovky, workshopy, umění i návrat do minulosti v poctivém komentovaném retro hraní.

Festival Gamer Pie se v Brně pořádá od roku 2016. Stojí za ním spolek MU Game Studies, z.s., jehož členská základna je složená z absolventů, studentů a pedagogů Masarykovy univerzity a dalších herních nadšenců.

Fotogalerie Gamer Pie 2019

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat