Článek

Gamer Pie Level 4 hlasí poslední várku lístků

Po více než roce opakovaných odkladů a jednom online Gamer Pie se oblíbený festival vrací. A vrací se tam, kde to všechno začalo – 11. září zavítá 4. ročník herního festivalu do Kina Art. Poslední vstupenky zde! Kapacita místa je omezená tak neváhejte.

Letošní hosté:

gamer pie program 20211

gamer pie program 20212

Hosté z Čech i z vesmíru

Na počátku bylo slovo – Coraab. Slovo, které se zrodilo v hlavě Jakuba Hussara, které kolem Coraabu začal budovat celé universum, jehož možná nejslavnější součástí byla karetní prohlížečová hra Coraabia, která si získala srdce nejednoho hráče. A to všechno před Hearthstone a kartičkovkým běsněním. O historii tohoto světa letos vyšly dva svazky 0 Tu. Nejen o knihách a hrách bude Jakub Hussar povídat na své přednášce s názvem Sci-fi mytologie s hvězdičkou.

Druhý host, na kterého se můžete těšit, s sebou přiveze spoustu dobré nálady. Rozzáří vám den, vyčaruje úsměv, budete happy! Tedy než si uvědomíte, na co přesně se díváte v nové připravované hře Járy Plachého a Amanita Design s kouzelným názvem Happy Game. Nečekejte ale prvoplánová sluníčka a štěňátka. Happy Game je hororová noční můra s pořádnou porcí psychedelických výjevů. Nenechte si proto ujít Járově vyprávění o vývoji netradiční „amanitovky“.

Třetím z hostů čtvrtého levelu bude Vít Šisler z Charles Games, studia které se věnuje zpracování témat z české moderní historie. Po Attentat 1942 letos studio vydalo novinku, Svoboda 1945: Liberation, která se zaměřuje na často diskutovanou a kontroverzní tematiku dopadů druhé světové války na česko-německé pohraničí a nastíní i nástup komunismu do jinak malební pohraniční vísky. Přednáška odhalí zákulisí vývoje a představí hlavní výzvy, před kterými vývojáři stáli při zpracování náročné historické tematiky.

Umění na stole i na zdi

Být hrdinou na obrazovce umí každý, dialogy jsou předpřipravené a rozhodování vlastně taky. Co ale zkusit pořádné tabletop RPG a začít pronikat do tohoto neméně kouzelného světa? Jakub Stejkora vás provede úvodem do stolních RPG her a doplní je hraním titulu Everyone is John, na němž si sami vyzkoušíte, že i kvalitní stolní hra na hrdiny může být snadno srozumitelná a obejde se bez štosů papírů.

Cestou z přednášek na workshop se pak letos pokocháte i speciální výstavou od Ateliéru duchů, která nabídne neotřelou kombinaci umění od klasických děl pověšených na zeď až po interaktivní překvapení. Doprovodný program pak bude obnášet i představení menších a studentských projektů, které si budete moci vyzkoušet a pobavit se o nich s tvůrci.

Jako každý rok, i letos se návštěvníci Gamer Pie můžou těšit na dobročinný bazárek. Výtěžek z něj tentokrát poputuje brněnské Škole pro výcvik vodicích psů, která se zaměřuje na odbornou přípravu vodicích psů dle standardů International Guide Dog Federation, které jsou platné po celém světě.

Festival Gamer Pie se v Brně pořádá od roku 2016. Stojí za ním spolek MU Game Studies, z.s., jehož členská základna je složená z absolventů, studentů a pedagogů Masarykovy univerzity a dalších herních nadšenců.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat