České a Slovenské hry nominované na ceny CEEGA

Michael Petr – 07/10/2019

Mezi nominovanými na ceny CEEGA (Central & Eastern European Game Awards) najdete letos ve většině kategorií zástupce z našich luhů a hájů.

České a Slovenské hry posbírali celkem 8 nominací. Po dvou mají hry Blood Will be Spilled a Space Engineers. Po jedné pak Vigor, Jets’n’Guns 2, Feudal Alloy a Shadows: Awakening.

Osobně fandím klukům z Doublequote Studio a jejich skvělému Blood Will be Spilled, kteří jsou nominováni za vizuální zpracování a příběh. Nicméně mají silné konkurenty, jako například Thronebreaker: the Witcher Tales od Polských CD Project, takže nezbývá než držet palce.

Zajímavá kategorie je pak cena za technologie kde proti sobě stojí hned tři naši zástupci: Bohemia Interactive s Vigorem, Keen Software House a jejich Space Engineers, kteří letos opustili předběžný přístup a Games Farm a jejich „Slovenská hra roku“ Shadows: Awakening.

V loňském roce Češi bodovali ve čtyřech kategoriích. Amanita Design s Chuchlem vyhrála kategorii Design, Warhorse Studios a jejich Kingdome Come Deliverance vyhrálo kategorii Narrative, Hyperbolic Magnetism si s Beat Saber urvali kategorii Technology a jako skrytý klenot byla vyhlášena hra Attentat 1942 od tvůrců z Univerzity Karlovy. Uvidíme jak se bude dařit letos.

Kompletní seznam nominovaných najdete zde.

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.