Česká hra Afterglitch je nominována na „herní Oscary” (IGF Awards) a to hned ve dvou kategoriích!

Miroslav Žák – 24/01/2023

Jeden vývojář a sedm let práce na počítačové hře Afterglitch, která bude již 22. března v americkém San Franciscu bojovat o prestižní ocenění v rámci mezinárodního Independent Games Festivalu, jež bývá přirovnáváno k Oscarům herní nezávislé scény. Afterglitch je odbornou porotou nominována hned ve dvou kategoriích, a to Excellence in Visual Art (Nejlepší výtvarné ztvárnění) a Nuovo Award (Nejinovativnější hra).

Afterglitch je experimentálně explorativní sci-fi videohra z pohledu třetí osoby, v níž hrajete za astronauta, jehož multidimenzionální cesta za mimozemskou civilizací je důležitější než cíl. Hra je inspirována utopickou science fiction ilustrací z druhé poloviny 20. století a tématem hyperprostoru v moderním výtvarném umění. Titul je aktuálně dostupný na konzole Xbox a počítače se systémem Windows.

 

Hangonit StudioVladimír Kudělka je český výtvarník a tvůrce počítačových her. Vystudoval Ateliér multimédií na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Již v roce 2015 vytvořil videohru Rememoried, s níž obdržel ocenění Česká hra roku 2015 v kategorii Umělecký přínos české herní tvorbě. Ve svých pracích se dlouhodobě pokouší o narušení stereotypů nejen ve vizuálním zpracování videoher, ale i jejich level designu. Mnohdy se tak dostává až na samotnou hranici mezi herními dogmaty a interaktivními instalacemi.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články