Článek

Bratislava Game Jam Session: Stay Home Edition

Bring some fairy tales into this misery!

V krušných časech státem nařízené karantény jsou jednou z nejpostiženějších skupin rodiče s malými dětmi. Nejenom, že kvůli nim musejí zůstat doma. Je celkem snadno představitelné, že jim po tak dlouhé době, zodpovědně strávené mezi čtyřmi zdmi, začínají jejich ratolesti přerůstat přes hlavu. Pořadatelé bratislavského Game Jam Session jim naštěstí přispěchali na pomoc se skvělým nápadem, který v sobě spojuje příjemné s užitečným.

Uspořádali domácí game jam, který dává kreativním designérům prostor k dobrým skutkům a velkým činům. Hlavním tématem jamu budou totiž hry pro děti s leitmotivem pohádky. Vytvořené gamesy pak pořadatelé zprostředkují základním a středním školám, osobnostem z videoherního průmyslu a cool rodičům. Pomůžou tak znaveným dospělým, znuděným dětem a nadějným herním designerům.

Online jamování započne již příští středu 18. 03. a bude trvat do 25. 03. do půlnoci (protože během půlnoci se dějí věci. Popelka a tak). Účastnit se můžou skupiny max. čtyř lidí, stejně jako jednotlivci. Výsledné hry by měly být multiplayerové, snadné a měly by lákat děti na dobrodružství a kouzla. Pořadatelé odmění  vítěze hlasování o nejlépe zpracovaný titul alespoň symbolickou cenou a pošle je na prohlídku Slovenského národného múzea.

Připojte se k události taky!

Ako väčšinu ľudí, k počítačovým hrám ma priviedla klasika. Moje detské srdiečko oslovil hlavne simulátor vojenskej kolonizácie nehostinnej púštnej planéty, prelezenej gigantickými červami, DUNE II. V súčasnosti ma na hrách fascinuje ich multi-odborovosť a komplexnosť. Baví ma nahliadať na veci z rôznych uhľov pohľadu (vedeckých aj umeleckých), a počítačové hry sú na to ako stvorené.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat