Bratislava Game Jam Session: Stay Home Edition

Katarína Bojnanská – 16/03/2020

Bring some fairy tales into this misery!

V krušných časech státem nařízené karantény jsou jednou z nejpostiženějších skupin rodiče s malými dětmi. Nejenom, že kvůli nim musejí zůstat doma. Je celkem snadno představitelné, že jim po tak dlouhé době, zodpovědně strávené mezi čtyřmi zdmi, začínají jejich ratolesti přerůstat přes hlavu. Pořadatelé bratislavského Game Jam Session jim naštěstí přispěchali na pomoc se skvělým nápadem, který v sobě spojuje příjemné s užitečným.

Uspořádali domácí game jam, který dává kreativním designérům prostor k dobrým skutkům a velkým činům. Hlavním tématem jamu budou totiž hry pro děti s leitmotivem pohádky. Vytvořené gamesy pak pořadatelé zprostředkují základním a středním školám, osobnostem z videoherního průmyslu a cool rodičům. Pomůžou tak znaveným dospělým, znuděným dětem a nadějným herním designerům.

Online jamování započne již příští středu 18. 03. a bude trvat do 25. 03. do půlnoci (protože během půlnoci se dějí věci. Popelka a tak). Účastnit se můžou skupiny max. čtyř lidí, stejně jako jednotlivci. Výsledné hry by měly být multiplayerové, snadné a měly by lákat děti na dobrodružství a kouzla. Pořadatelé odmění  vítěze hlasování o nejlépe zpracovaný titul alespoň symbolickou cenou a pošle je na prohlídku Slovenského národného múzea.

Připojte se k události taky!

Katarína Bojnanská

Študentka Teorie interaktivních médií (Bc.), Managementu v kultuře (Mgr.) a Elektronické kultury a semiotiky (Mgr.). Absolventka Psychologie (Bc.). Na svojej pestrej akademickej ceste sa k téme videohrier vždy rada vraciam. Zakaždým z trochu iného uhľu pohľadu.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.