BonVoyage! Preview

Kristýna Hrabalová – 26/06/2019

BonVoyage!

Boris Zápotocký není v herním prostředí úplným nováčkem. V minulosti se podílel na programování her jako Mafie 2 a Kingdom Come: Deliverance. Zde nabral zkušenosti a později se přesunul na menší technologii Unity 3D a s ní i na své sólo projekty.

První hra Borise Zápotockého Car Puzzler si v roce 2018 vysloužila ocenění slovenské nejlepší mobilní hry. Určitě to jen přidalo na jeho motivovanosti a radosti z vývoje, protože tento rok vykoukl na svět další projekt z jeho tvorby – BonVoyage! Boris se nechal inspirovat dětskou skládačkou, kde je zapotřebí hýbat s políčky s jedním volným místem pro složení obrázku.

Kdo chce kam, pomozme mu tam

Naši hrdinové ztroskotali ve zvláštním světě, kde je pevnina ve vzduchu a hromy otřásají ostrovy oděnými mlhou tak, až se jejich struktura sama přeskládává. Cílem je za pomocí posuvných mechanik hýbat cestičkou tak, aby se hrdina dostal k pokladu.

Už na první pohled je hra vyvedena v hezkém 3D grafickém zpracování, což je pro ni jako stvořené. Vše je barevné a roztomilé. Podle psychologie tvarů oblé tvary vyvolávají oproti ostřejším hranám měkčí a klidnější pocit, což platí i v případě BonVoyage!, kde působí svět velmi příjemným dojmem. Takové pohádkové prostředí, v němž chcete trávit čas. Hra s tímto designem jednoduše nezastrašuje a nestresuje, i když je logická a místy náročná.

Když jsme v úzkých, pohybovatelnou kamerou si můžeme z různých směrů osvěžit pohled na hru a přijít tak na nová řešení. Ta budou hráči muset odhalovat ve více než sedmdesáti úrovní. K tomu, aby hra nebyla repetitivní, přispívá generátor umístění ploch v úrovních. Nestane se tak, že byste byli stále vystavování stejnému vzoru.

Na své si přijdou jak hráči, co si jdou odpočinout, tak i ti, kdož vyhledávají výzvu. Pro ně je nachystaný v level generátoru i těžší mód bez nápověd. Pokud ani to není dost, můžete si to střihnout na čas v timer módu.

Ve hře budou k dispozici také nejrůznější achievementy za splněné úrovně a další hádanky. Pro opravdu soutěživé a výzvu hledající hráče je tu pak možnost se zapojit do online pořadníku a probojovat si svým umem místo až na vrchol, kde bude samozřejmě nutné se udržet.

Hra vyšla 20. června pro počítače a  mobilní zařízení a čeká na vás například na Steamu, kde Boris Zápotocký ocení vaše postřehy z hraní. 

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články