Článek

AstroFight Keeper – pocta LAN hraní

Ve chvíli psaní tohoto článku mám čerstvě za sebou zatím poslední lan party, kterou doma pravidelně pořádám pro uzavřený kruh přátel. Hráváme klasiky jako Age of Empires II, Quake III Arena a podobně. Vzpomínáme tak na doby, kdy se téměř jinak než přes lokální síť (tedy LAN) hrát nedalo. A přesně na tyhle zlaté časy se odkazuje také AstroFight Keeper (zkráceně AFK) od právě hledá své hráče na Startovači a IndieGoGo.

Vesmír, nejzazší mez

Kombinace lásky k vesmírným lodím, klasickému sci-fi a multiplayerovým začátkům. To jsou hlavní důvody pro autory vznikající vesmírné simulace AstroFight Keeper. V ní se hráči po výběru lodi s různými dovednostmi (životnost, rychlost a obratnost, zbraně, inventář, předměty) pouští do průzkumu rozlehlého vesmíru. Ten byl měl být v AFK reprezentován náhodně generovanými mapami s ohledem na hráčskou interakci, která bude alfou a omegou hratelnosti.

Hráči by se měli potkávat v rámci dynamických map s živým prostředím, v němž bojují buď proti sobě v rámci PvP módu, ale můžou se spojit i proti nástrahám vesmíru samotného v rámci PvE módu. Pro první jmenovaný budou k dispozici léty ověřená nastavení soubojů jako jsou nejklasičtější Deathmatch, Capture the Flag nebo zajímavý Guardian, kdy jeden tým brání vybrané místo, zatímco druhý je postaven do role útočníků.

Základní kámen položen

AstroFight Keeper byl měl nejdřív zamířit do předběžného přístupu na Steamu, přičemž podle slov samotných autorů by měla hra v základu obsahovat tři hratelné mapy, tři typy lodí, šest zbraní a šest až deset předmětů. To bude doplněno o jeden základní mód – Deathmatch. I od této hranice ovšem autory dělí ještě dlouhá cesta, protože v současné verzi hry, z níž je k vidění několik obrázků a krátké video na Youtube, je hotová pouze jedna loď a jedna mapa.

Rozhodně bude zajímavé sledovat, jestli se hra inspirovaná starými herními prvky a EVE Online prosadí v době, kdy je hlavním tahounem online hraní battle royale a kooperativní hraní jako takové. My doufám, že se to českému týmu podaří a držím palce.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat