Ashborne Games a Nine Rocks Games pomáhali pivem na Game Access Ukrajině

Miroslav Žák – 02/06/2022

Společná aktivita dvou studií v rámci THQ Nordic rodiny vynesla na podporu ukrajině přes 30 tisíc korun. Studia Ashborne Games a Nine Rocks Games se minulý týden poprvé prezentovaly širší vývojářské veřejnosti během Game Access 2022, a zároveň vybíraly peníze na dobré účely.

Po několika letech covidových odkladů se ve dnech 27. – 28. května konala v Brně herní konference Game Access se spoustou přednášek od předních herních vývojářů včetně Petra Koláře, a herní studia Ashborne Games (Brno) a Nine Rocks Games (Bratislava) byla u toho se svým stánkem, kde se nabízelo pivo a kofola pro pomoc Ukrajině.

Na letošní ročník Game Access jsme se opravdu těšili, protože to byla po dlouhé době první velká lokální konference, kde jsme konečně mohli představit Nine Rocks Games širší veřejnosti a ukázat co děláme (wayofthehunter.com). Spojit to s aktivitou na pomoc lidem z Ukrajiny bylo, ve spolupráci s Ashborne Games, zároveň to první, co nás napadlo. A výsledek nám potvrdil, že to byl dobrý nápad,“ vysvětluje CEO Nine Rocks Games David Durčák.

Ashborne Games a Nine Rocks Games pomáhali pivem na Game Access Ukrajině

Během dvoudenní konference si mohli návštěvníci z řad odborné i širší veřejnosti a médií koupit za 100 Kč tzv. bezedný kelímek, a pak se na společný stánek studií Ashborne Games a Nine Rocks Games chodit osvěžit pivem či kofolou bez dalšího placení. Ukázalo se však, že zájem podpořit Ukrajinu je silnější než žízeň – řada lidí přispívala dobrovolně i dál, aniž by za to cokoli dostali.

Chtěli jsme Ashborne Games konečně ukázat vývojářské veřejnosti, protože lidi hledáme a budeme. Cílem bylo také představit naši úzkou spolupráci se sesterským studiem Nine Rocks Games v rámci rodiny THQ Nordic. Záleželo i na tom, aby se potkali lidé, co v post-covidové době pracují většinou z domu. Ale v první řadě jsme chtěli něco udělat pro Ukrajinu a rozšířit tak aktuální humanitární pomoc, kterou již THQ Nordic poskytuje. A to všechno se povedlo”, neskrývá radost Petr Kolář, CEO Ashborne Games.

Studia Ashborne Games a Nine Rocks Games se dohodly, že částku 32 864 Kč pošlou na pomoc Ukrajině přes organizaci Člověk v tísni (clovekvtisni.cz), protože s ní dlouhodobě spolupracují na celé řadě dalších humanitárních projektech, a mají s tím dobré zkušenosti.

Ashborne Games a Nine Rocks Games pomáhali pivem na Game Access Ukrajině

Pomáhat lidem v nouzi není běžné. Ani pro herní studia, kterým se nyní daří. Vedle práce na smysluplných projektech, je to tento přístup jedním z důvodů, proč pro Ashborne Games nebo Nine Rocks Games, potažmo THQ Nordic rodinu pracovat. Lidé jsou u nás vždy na prvním místě,” vysvětluje Dominik Jícha, Marketing Manager Ashborne Games.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.