Článek

Americký příběh, jak to bylo

Rusko sužují velké ekonomické problémy. Vědecká expedice pod patronátem OSN má za úkol nalézt na Sibiři přírodní zdroje, které by mohly Rusku pomoci. To, co zde naleznou, by nikdo nečekal. Není zde ropa, ani nic podobného, ale jakýsi záhadný světle zelený nerost, který je na dotek teplý. Testy ale dokázaly, že není radiokativní. Pokusy brzy ukážou, že tento nerost se shoduje se substancí, která byla nalezena v EONu. EON je záhadný přístroj, který byl roku 1919 nalezen v oblasti poblíž místa dopadu Tunguzského meteoritu. Přístroj velikosti telefonní budky byl ihned převezen do Spojených států a podrobem důkladnému výkumu. Ten prokázal, že jakýkoli předmět vložený do EONu se objeví 2 000 000 let v minulosti! Jako palivo EON používal právě onu záhadnou zelenou látku, kterou se ovšem nepodařilo vědcům syntetizovat. Když palivo došlo, byl EON na dlouhá léta uložen v Oblasti 51.

Po objevu látky, která je dle místa nálezu nazvána siberit, se vědci pouští do dalších výzkumů a zjišťují, že siberit je katalyzátor studené fúze a tedy téměř neomezený zdroj energie. Vzhledem k nepokojům v chudém Rusku se americká vláda obává zneužitelnosti siberitu, pokud by se dostal do nepravých rukou. Rusko by díky siberitu bylo schopno zotročit celou Evropu, jak se o to již v minulosti pokusilo. Americká vláda se rozhodla okamžitě jednat. Chystá se pomocí EONu vyslat do minulosti speciální armádní jednotku, která bude mít za úkol přemístit ložiska siberita ze Sibiře na Aljašku miliony let před jejich objevem. Jediným problémem je, že z minulosti už neexistuje zpáteční jízdenka. Jedním z členů této expedice, nazvané Globemine, je i poručík John Macmillan. John, stejně jako ostatní členové expedice, je z těch, kteří v současnosti nemají nikoho, jen sama sebe. Právě proto byl vybrán do této akce.

Přesněji řečeno, John tu nikoho neměl, dokud se neseznámil s Joan, členkou týmu zajišťující expedici, ale do minulosti neodlétá. Několik dní poté, co se John seznámí se svou životní láskou, se musí navždy rozloučit se světem takovým, jaký ho znal a vstoupit do EONu. Zapomněli jsme dodat malý detail. EON přenáší věci a lidi do něj vložené přibližně o dva miliony let do minulosti, ale tři roky sem, tři roky tam… stejně tak, ten kdo vstoupí do EONu, nemá záruku, že přistane v minulosti na tom samém místě. EONu na pár kilometrech nezáleží.

Jaké bylo Johnovo překvapení, když první lidé, které v minulosti uviděl, byli Rusové! A nechovali se zrovna přátelsky. Situace se začíná komplikovat a vypadá to, že expedice nakonec nebude mírová. John se musí dostat do nejbližší americké základny a zde se dozví šokující okolnosti. Rusové se jakýmsi záhadným způsobem také dostali k EONu, a svoje ložiska siberitu brání zuby nehty. Právě probíhá nultá světová válka… Johna čeká v minulosti mnoho překvapení. Například, když se dozví, že Rusové nikdy neměli za prezidenta Putina, po Leninovi místo Stalina nastoupil Trockij a neexistoval žádný Adolf Hitler. Siberitu říkají alaskit, což už o něčem vypovídá. Ano! Pocházejí z budoucnosti, kterou změnila úspěšná expedice Globemine. Nějakým způsobem to zjistili, a proto se vydali znovu změnit minulost a expedici Globemine překazit… hm, hrátky s časem se nevyplácí.

To, co se stalo potom, bylo ještě více šokující. V minulosti se objevili neznámí žoldáci. Po nějakém čase se zjistilo, kdo to je… Žoldnéři, které najali Arabští šejkové. Proč? Aby zničili všechna ložiska siberitu. Kde by také byla Arábie i se vší její ropou, kdyby byl nalezen nerost poskytující mnohanásobně větší energii. Konflikt se stále komplikuje. Avšak největším překvapením je, když se v minulosti objeví i Joan. Ve chvíli, kdy byl EON přepaden Araby, byla její jediná šance na přežití vstoupit do něj. No, John má teď na starost hodně věcí. Vše se ještě zkomplikuje, když nejvyšší velitel amerických sil v pravěku, generál Ron Harrison, zemře v akci a na jeho místo nastoupí nepříjemný a nesnášenlivý plukovník Powell, který je ještě navíc opravdu mizerný velitel. Tak co, Johne, popereš se s tím?

Rozhodne se John bojovat dál za svoji zemi, za plukovníka Powella, jehož jediným cílem je vývoj siberitové bomby? Anebo se přidá k nově vznikající Alianci, kterou založil americký vědec Peter Roth spolu s ruským profesorem Gossudarovem?

Aliance je společenství vědců, a je lhostejné z jaké strany konfliktu jsou, kterému se příčí využívání siberitu pro válečné účely. Vědci nalezli jakési mimozemské artefakty a věří, že právě ony v sobě skrývají pravou sílu. Tuto sílu ale chtějí využít pro mírové účely. A nikoli jako zbraně. Aliance si dává za cíl ne zachovat siberit pro Ameriku, ne zachovat ho pro Rusko, ale zachovat ho pro lidstvo. Pouze společnými silami, bez války, může lidstvo využít síly siberitu k mírumilovným účelům. Podaří se jí to? Právě John může udělat rozhodující krok…

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat