Amanita Design spouští celotýdenní dobročinnou akci na podporu Ukrajiny

Miroslav Žák – 13/12/2023

České herní studio Amanita Design, vývojáři úspěšných adventur jako Samorost 3 nebo Machinarium, spouští svou již pátou dobročinnou akci na podporu válkou zmítané Ukrajiny. Zapojit se do ní může každý – všechny výnosy z her a DLC od Amanity prodaných mezi 13. prosincem 9:00 a 20. prosincem 9:00 studio daruje na konto SOS Ukrajina neziskové organizace Člověk v tísni, která získané prostředky využije na Ukrajině k zajištění základních lidských potřeb, jídla, vody, tepla, na opravu domů a škol nebo odbornou psychologickou pomoc.

Pomoci napadené Ukrajině se Amanita věnuje již od počátku ruské invaze v únoru 2022. V rámci čtyř předchozích podobných akcí se tímto způsobem studiu podařilo vybrat přes 1 300 000 Kč na pomoc lidem zasaženým válkou. Akce se stejně jako v minulosti vztahuje na všechny digitální platformy, kde jsou hry a dodatečný obsah (soundtracky a digitální artbooky) od Amanity k dostání.

Amanita Design spouští celotýdenní dobročinnou akci na podporu Ukrajiny

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články