Game Access Conference ‘22 Pozvánka
Brněnská herní konference Game Access se vrací po covidové pauze, ambicióznější než kdy předtím. Akce zaměřená na herní vývojáře očekává přes 1500 návštěvníků z celého světa, kterým slibuje bohatý program a neopakovatelný zážitek v prostorách pavilonu P na brněnském výstavišti. Víkend plný přednášek celosvětově uznávaných vývojářů pak bude v neděli zakončen orchestrálním koncertem herní hudby Mafia Live. Tomu bude předcházet tematický odpolední program, pohledy do zákulisí vývoje herní série Mafia a rozhovory s členy dabérského týmu.
Pátý ročník Game Access proběhne 27. – 28. května 2022. Konference do Brna láká nejen profesionální vývojáře, ale také investory, umělce, studenty a poprvé v historii akce také vývojáře deskových her. Bohatě zastoupeny budou také nezávislé (tzv. indie) vývojářské týmy z domova i ze světa, které budou na akci prezentovat své prvotiny, a získávat tak rady a zpětnou vazbu od zkušenějších kolegů.
Seznam přednášejících je postupně odhalován, ovšem už teď se můžeme těšit na širokou škálu zajímavých jmen. Do Brna zavítá Joris De Man, skladatel soundtracku Horizon: Zero Dawn. O tvorbě překrásných prostředí v Cyberpunk 2077 se rozpovídá Kacper Niepokólczycki. A své zkušenosti z dabingu stovek herních i filmových titulů návštěvníkům předá castingový režisér a dabér Mark Estedale. Z tuzemských vývojářů pak navštíví Game Access třeba Marek Rosa z Keen Software House či Jan Ilavský z Beat Games a Vlaada Chvátil, designer celosvětově úspěšné deskovky Codenames.
Konference je ve vývojářských kruzích známá především svou uvolněnou a tematickou atmosférou, která se často inspiruje legendárními herními tituly. Je protkaná živou hudbou, tematickým cateringem, vystoupeními a volnými diskusemi s vývojáři. Tato atmosféra pak vrcholí na 3 networkingových párty, které vtahují zahraniční hosty do světa brněnské a české kultury. Tohoto roku tak zavítají třeba na hrad Špilberk a do historického Pivovaru Starobrno.
Na akci samotnou zavítají kromě individuálních vývojářů také celá studia, které tady budou nabírat talentované zaměstnance a prezentovat své projekty. Generálním partnerem akce je brněnské studio Madfinger Games. Mezi další partnery patří Hangar 13, Nine Rocks Games, Ashborne Games, Bohemia Interactive, Ingame Studios, Warhorse Studios a Beat Games. Spolupořadatelem akce je město Brno.
V neposlední řadě je třeba zmínit, že akce podporuje i vzdělání mladých vývojářů. Kromě klasických studentských lístků nabízí i velice výhodné možnosti pro studenty partnerských škol, jakými jsou třeba Masarykova a Karlova univerzita. Tyto školy zde budou předávat informace o možnostech vzdělání v herním vývoji a prezentovat projekty svých studentů. Jestli už jste student, profík, nebo začínající nadšenec, zavítat na Game Access se vám rozhodně oplatí.
Miroslav Žák
České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.