

Na české herní scéně vzniká další temný projekt. Nové indie studio Waroc Games představilo svou prvotinu Franklin The Clown, realistický horor z pohledu první osoby, který sází na hutnou atmosféru, psychologické napětí a naprostou izolaci hráče.
Tvůrci slibují zážitek bez vodítek, bez slitování a bez zbytečných berliček. Hráč se musí spolehnout jen na vlastní pozornost, odolnost a schopnost zachovat chladnou hlavu.
Návrat do roku 1995
Příběh se odehrává v roce 1995, dvacet let po uzavření kdysi populárního zábavního parku Franklin’s Amazing World. Z místa plného smíchu a barevných atrakcí zůstala jen rozpadající se ruina, které se místní raději vyhýbají. Park je obestřený legendami a děsivými historkami – a nikdo si není jistý, zda jsou jen výplodem fantazie.
Když záhadně zmizí skupina teenagerů, mladý policista Ethan Cole se rozhodne vydat do opuštěného areálu a zjistit pravdu. Rutinní vyšetřování se však brzy promění v zoufalý boj o přežití.
Fyzické i psychické přežití
Franklin The Clown nestaví jen na lekačkách. Hlavní roli zde hraje atmosféra a psychický tlak. Hráč musí prozkoumávat temné atrakce, sbírat důkazy, řešit hádanky a postupně odhalovat, co se v parku skutečně stalo.
Klíčovým prvkem je systém duševního zdraví. Nízká úroveň psychické stability může výrazně ztížit pohyb, orientaci i samotný útěk. Strach zde není jen kulisou – je herním mechanismem.
Tvůrci zdůrazňují, že hra neposkytne žádné nápovědy ani přímé vedení. Každý krok vpřed si hráč musí zasloužit.

Český hororový trend pokračuje
Franklin The Clown zapadá do rostoucí vlny českých hororových projektů, které v posledních letech vznikají. Waroc Games se však snaží odlišit důrazem na realističnost, psychologickou zátěž a syrové prostředí bez přikrášlování.
Hráči se tak mohou těšit na temný návrat do devadesátých let, do místa, kde se legenda možná nikdy nezrodila z fantazie – ale z pravdy.
Zda se Ethanovi podaří odhalit tajemství Franklin’s Amazing World a přežít setkání s tím, co bylo kdysi považováno jen za mýtus, ukáže až samotná hra.
Miroslav Žák
České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.











