15.1.2007 9:02
Rozhovor Faraway studios
Rozhovor nejen o Until I’m Gone..
Více...
21.12.2006 19:44
Sběratelské předměty s motivem hry Armed Assault!
Přinášíme tiskovou zprávu IDEA Games..
Více...
18.12.2006 16:07
Alpha Prime - Video
Podívejte se kdo pracoval na AP..
Více...
18.12.2006 16:06
Armed Assault - Bonusové screenshoty
Podívejte se..
Více...
18.12.2006 16:06
Dárek od BIS
Novoroční dárek pro hráče ArmA: Armed Assault!
Více...
17.12.2006 17:13
Alpha Prime - Demo screenshoty
Podívejte se na screeny...
Více...
17.12.2006 16:53
Nová Videa
Přidána nová videa do sekce..
Více...
13.12.2006 14:30
Arma v Německu!
nejprodávanější titul..
Více...
11.12.2006 23:09
Tisková zpráva - IDEA Games
ArmA: Armed Assault v české lokalizaci je k dispozici na internetu.
Více...
10.12.2006 20:20
Rozhovor s Prohibited
Další moje otázky jsem směřoval na nově vzniklý tým Prohibited..
Více...

TOPlist

OHLÁŠENA OBCHODNÍ ALIANCE NEZÁVISLÝCH VÝVOJÁŘŮ

Prosinec 19, 2005

Praha - Tři přední herní vývojáři ALTAR games, Black Element Software a Bohemia Interactive Studio dnes oznámili vytvoření Independent DEvelopers Association ((Sdružení nezávislých vývojářů)IDEA Games; www.idea-games.com). Účastnící se studia jsou jedinými vlastníky sdružení, jež bude sloužit jako nástroj pro nezávislé vývojáře. Členství nebo partnerství s IDEA automaticky neznamená, že společníci si nemůžou navzájem konkurovat.

"Vývoj her je nesmírně náročné a riskantní zaměstnání, a souboje na celosvětovém trhu jsou ohromné. Průmysl je ovládán nejsilnějšími vydavateli a pozice nezávislých herních vývojářů se stává čím dál tím složitější." vysvětluje pan Marek Španěl, ředitel Bohemia Interactive Studio

IDEA Games nabízí svým členům a partnerům kompletní služby v oblasti vyjednávání obchodů, PR a marketingových aktivit, právní podpory a prezentací společností. IDEA současně pamatuje na zřetelné snížení nákladů - např. sdílením účastnických poplatků na průmyslových událostech, jako je E3 nebo různé Game Connections - a také větší efektivitu díky společným prezentacím produktů.

"IDEA Games poskytuje infrastrukturu nezávislým vývojářům bez ohledu na velikost jejich rozpočtu nebo stavu jejich projektů, a dovoluje jim se koncentrovat čistě na kreativní část vývoje," chválí společenství Idea pan Radek Volf, vedoucí Black Element Software.

IDEA Games se poprvé uvedlo na Lyon Game Connection 2005, kde nabídlo následující nové projekty vydavatelům z celého světa:

UFO: Afterlight – taktická strategie o malé jednotce od ALTAR games http://www.ufo-afterlight.com Alpha Prime – sci-fi FPS od Black Element Software http://www.alpha-prime.com
Armed Assault – válečná hra o pěchotním boji od Bohemia Interactive Studio http://www.armedassault.com

"IDEA Games je otevřené všem nezávislým vývojářům. Abychom nabídli našim společníkům nejlepší možné služby, spojili jsme se s veterány průmyslu s dlouhými a úspěšnými zkušenostmi jak s vývojářskými společnostmi, tak s procesem vydávání a distribuce her." komentuje pan Slavomír Pavlíček, předseda IDEA.

Krátké informace o zakládajících členech IDEA Games:

ALTAR games http://www.altargames.com Tým ALTAR Games je složen z profesionálů herního průmyslu, kteří ve vývoji her pracují mnoho let a podíleli se na vývoji proslavených titulů jako Original War, UFO: Aftermath nebo UFO: Aftershock

Black Element Software http://www.blackelement.net Tvůrci kritiky oceňované akční hry Shade: Wrath of Angels jsou nejmladším týmem mezi vývojáři IDEA.

Bohemia Interactive Studio http://www.bistudio.com Bohemia Interactive Studio bylo založeno v roce 1998 panem Slavomírem Pavlíčkem a bratry Španělovy, kteří jsou tvořivými mozky stojícími za úspěchem slavné Operace Flashpoint, hry, které se po celém světě prodalo více než 1 700 000 kopií. Péče o detailní a přesnou vojenskou simulaci jsou hlavními výhodami neherního projektu VBS1 (Virtual Battlefield System - Virtuální systém bojiště), užívaného jednotkami námořnictva USA, australskou armádou, národní gardou USA, tajnou službou USA a mnoha jinými

Kontakt:
IDEA Games Naskové 3 Praha 5 150 00 Czech Republic URL: www.idea-games.com Tel/fax: +420 257 189 547
Sales Jiří Jakubec E-mail: jj@idea-games.com
PR & Marketing Robert Hoffmann E-mail: robert@idea-games.com