15.1.2007 9:02
Rozhovor Faraway studios
Rozhovor nejen o Until I’m Gone..
Více...
21.12.2006 19:44
Sběratelské předměty s motivem hry Armed Assault!
Přinášíme tiskovou zprávu IDEA Games..
Více...
18.12.2006 16:07
Alpha Prime - Video
Podívejte se kdo pracoval na AP..
Více...
18.12.2006 16:06
Armed Assault - Bonusové screenshoty
Podívejte se..
Více...
18.12.2006 16:06
Dárek od BIS
Novoroční dárek pro hráče ArmA: Armed Assault!
Více...
17.12.2006 17:13
Alpha Prime - Demo screenshoty
Podívejte se na screeny...
Více...
17.12.2006 16:53
Nová Videa
Přidána nová videa do sekce..
Více...
13.12.2006 14:30
Arma v Německu!
nejprodávanější titul..
Více...
11.12.2006 23:09
Tisková zpráva - IDEA Games
ArmA: Armed Assault v české lokalizaci je k dispozici na internetu.
Více...
10.12.2006 20:20
Rozhovor s Prohibited
Další moje otázky jsem směřoval na nově vzniklý tým Prohibited..
Více...

TOPlist

Historie projektu

Historie tohoto projektu sahá až do poloviny roku 2002 kdy Jaromír Pešout založil na diskusním fóru Pandora místnost OriginalWar. V té době byl už uvolněn vývojový editor k OW bez kterého by samozřejmě nemělo cenu cokoliv začínat. Jaromír dal dohromady skupinu asi 14 lidí která měla vyvíjet datadisk. Mezi těmi lidmi jsem byl i já a byl jsem umístěn na post designera a později grafika. Jaromír udělal jako vedoucí projektu několik chyb, které jsem ovšem později opakoval i já. Největší chybou bylo, že se spoléhal na všechny lidi kteří se projektu zúčastnili. Ne všichni totiž svojí práci odvedly a dodali tak jak měli. Další chyba byla veliká návaznost prací, protože když někdo svou práci nedodal tak se projekt zastavil a práce se musela udělat aby se mohlo jít dál. Po několika týdenním snažení Jaromír odstupuje z projektu. Není tím ani první ani poslední a nechává ho napospas každému kdo o něj má zájem. Další vedoucí není o moc úspěšnější a odchází o 3 týdny později. Po té se jsem se projektu ujal já SUP_AZC a opakoval jsem stejné chyby jako moji předchůdci. Velice zajímavé je že v projektu na Pandoře bylo zapojeno po celou dobu mezi 16-9 lidmi. Tak to veliký počet lidí na internetovém projektu není možné zvládnout (zejména pokud jsou lidé nezkušení a nespolehlivý). Po několika týdnech na Pandoře končí trpělivost i mě! Odcházím z Pandory se čtyřmi spolehlivými lidmi. S programátorem Janem Görigem, scénáristou a designerem "Mac-Links" a s "Milo" který dělal cokoliv co uměl hlavně tedy scénář, a bohužel u posledního spolupracovníka si už nepamatuji jméno ale měl na starosti design a grafiku (zanedlouho ovšem také vzdává a ukončuje spolupráci) . Tím ve své podstatě Pandora přestala mít smysl a zaniká.

Začali jsme tedy skoro od začátku. Z Pandory jsme měli akorát útržky scénáře něco velmi málo z grafiky a část první mise. Jan Görig zpracovává webové stránky na adrese www.owar.wz.cz/datadisk. Po dodělání 1. mise jsme kontaktovali Altar a poprosili jsme o další vývojový software. Altar nám vychází vstříc na 90% dostali jsme převážnou část toho co jsme potřebovali a to co jsme nedostali tak bez toho jsme se nakonec obešli. Práce šla velmi pomalu a já se postupně přesouval z pozice grafika na pozici designera a programátora. Asi v polovině projektu se už není potřeba práce "Mac-Links"a "Milo" a stávají se pasivními spolupracovníky. Odvedly svůj kus práce která jim byla svěřena za což jim velice děkuji, nikdo jiný to nezvládl. Takže už jsme zůstali jen já a Jan Görig. Bylo potřeba už jen programování které šlo velice pomalu. Udělat jednu misi trvá 2 až 5 týdnů. Což není zrovna krátký časový úsek. Čas plynul a pomalu jsme se dostali do září 2003, kde nastává zlom projektu. Zdravotní problémy mi už neumožňují dodělat započatou práci. Nevydržím sedět ani 5 minut natož pak ještě programovat. Odesílám Jendovi 4 hotové mise a hodně pomalu dodělávám 5. misi kterou mu odesílám tuším někdy v polovině listopadu. Další práce z mé strany není již možná, sen o datadisku s patnácti a více misemi se rozplynul. Jenda testuje a opravuje mé mise a dodělává instalační program. Na internetu se objevují 24.12.2003. Byl to takový malý vánoční dárek. Ovšem pro projekt to znamenalo stop na dva roky a rozpad původního týmu. To ještě nikdo netušil že se mé problémy potáhnou dlouhé dva roky.

Nový projekt začíná 1.9.2005 jehož zakladatelem je SUP_AZC a někteří jeho přátelé. Jelikož jde o nový tým tak veškeré práce začínají uplně od začátku. Má jasné úkoly, které jsou zapsány v záložce Cíle a konečně vytvořit plnohodnotný datadisk a dát dohromady malý team lidí, který bude později pracovat na dalších projektech. Tento projekt je vlastně takovou generální zkouškou naší funkčnosti. To co už jsme udělaly tak najdete v záložce Povedlo se. Do tohoto projektu se může zapojit každý kdo si myslí že má co nabídnout. Práci pro něj určitě najdeme. Náš kontakt je zde. Závěrem bych chtěl poprosit aby jste nás podpořili, protože je dobré vidět že to nedělám jen pro sebe. Také bych ještě chtěl poděkovat mému starému týmu, všem kteří nás podporovali, Altaru a zvláště pak Janu Görigovi, Ladislavu Rennerovi a Vladimíru Chvátilovi.